Κυρίαρχος ο Κλεάνθης

Αφεντικό ήταν στο παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries ο Κλεάνθης ενάντια στον Απόλλωνα Απολλώνων όπου κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-0 χάρις το εξαιρετικό του ξεκίνημα.

Οι ροσονέρι πατούσαν καλύτερα από το ξεκίνημα, άνοιξαν το σκορ με το σουτ του Θεοδωρακόπουλου στο 5ο λεπτό για το 1-0. Ο Πελέκης στο 12′ με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 και η νίκη κλειδώθηκε επί τους ουσίας για τους Παραδεισιώτες στο 24ο λεπτό ο Αλεξανδρίδης με προβολή για το 3-0. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει ο Λολάκης σε 3-1 από την πλευρά των φιλοξενούμενων.

Διαιτησία: Γιαννουκάς, Ράδος, Σαρρής

Κλεάνθης: Καστανάκης, Δαλκίδης, Γρηγποριάδης, Καρίκης, Φράγκος, Σκόρπος, Γιαννίκος, Πελέκης (65’ Μπαγιολάρι), Γεωργαλλής, Θεοδωρακόπουλος, Αλεξανδρίδης (78’ Σαϊτης)

Απόλλων: Ι. Μακαρούνας, Χατζηκυριάκος, Γεωργίου (30’ Δημητρόπουλος), Μ. Μακαρούνας, Σκούμπρος, Λαθούρης, Κυριακάκης, Διακουράκης (56’ Γεωργαλλής), Γιαννακόπουλος, Λολάκης, Παπαχριστοδούλου (46’ Κ. Μπαϊράμης)