Μοιρασιά χωρίς γκολ στους Αγίους Αποστόλους

Παρότι σταδιακά ανέβασαν την απόδοση τους αναζητώντας τη νίκη, Ιππότες και Ορφέας έμειναν στο 0-0 στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων σε αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος).

Φτωχό το πρώτο ημίχρονο από φάσεις, αφού οι δύο ομάδες πρόσεχαν περισσότερο την άμυνα τους.

Δεν άλλαξε κάτι δραματικά στο ξεκίνημα της επανάληψης, ωστόσο όσο έφτανε το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, υπήρξαν επιθετικές εξάρσεις και από τους δύο που δεν έφεραν αποτέλεσμα και έτσι έμεινε η λευκή ισοπαλία.

Διαιτησία: Τσοπανάκης, Μαυρουδής, Βλάχος

Ιππότες: Σαγρής, Μαρίνος, Φωτάρας (54′ Τσίκκης), Ζωάννου, Έλληνας, XhelaJ, Kuvani, Τσάκε (61′ Αρετόγλου), Γκίνος, Εμίρογλου (91′ Μαρίνος), Dushku.

Ορφέας: Μαυρουδής, Τσικούρης, Διακοηλίας, Μπουμπουλάκης, Μόσχου, Κλημαντής (71′ Αλαφάκης), Τσιριγώτης, Kuci, Γεωργιάδης (75′ Μαρκόπουλος), Στεργιόπουλος, Παπανικολάου (93′ Τοπάλ Ν.)