“Καθάρισε” ο Δράκος στην Κάλυμνο

Ο Καλυμνιακός ήταν αυτός που καίγονταν για τη νίκη, αλλά ο Φοίβος ήταν αυτός που την πήρε στην Κάλυμνο με σκορ 1-3 και μεγαλο πρωταγωνιστή τον Λευτέρη Δράκο.

Το σκορ άνοιξε ο Δράκος με πλασέ μετά απο μπαλιά του Ταφανι και το 0-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης (47′) ο Δράκος με κεφαλιά μετά απο κόρνερ έγραψε το 0-2.

Ο Κάννης μείωσε στο 68′ με σουτ σε 1-2 για τον Καλυμνιακός, αλλά ο Δράκος με πλασέ μετα απο μπαλιά του Κοντόγιαννου στο 85′ σημείωσε το 1-3 και καθάρισε τη νίκη για τηβ ομάδα του που επέστρεψε στις επιτυχίες μετά απο 40 περίπου ημέρες.

Διαιτησία: Φραγκιαδάκης, Ωραιόπουλος, Δημαράκης

Καλυμνιακός: Ζερβός, Κοτσάνης, Κλάψης (40′ Λελέκης), Φράγκος, Καμπούρης, Κανέλλης (60′ Τσαγκάρης), Χουρδάς, Ζεμπιλάς (81′ Έλληνας), Κάννης Κοκκινίδης, Τρικοίλης

Φοίβος: Ματακάκης, Ντόστι, Ταφάνι, Τσουκαλάς (20′ λ.τ. Παντελίδης), Μαίλης, Μπάκης, Κοντόγιαννος, Κουδούνης, Παλάζης (90′ Ντουλάϊ), Φτάκλας (75′ Στεργάκης), Δράκος