Αντίμαχος- ΑΕΡΑ και Αστέρας Μ.- ΑΕ Λέρου (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΑ

Δύο παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα για την Α’ κατηγορία BlueStarFerries και μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη τους απο το fmtop.gr.

Αναλυτικά:

Γήπεδο Αντιμάχειας (10.45): Αντίμαχος- ΑΕΡΑ   2-0  Τελικό

Φραγκιαδάκης, Δημαράκης, Αλέκος

Αντίμαχος: Μιαούδης, Καράλιαμης, Ιωαννίδης, Σωτίρι , Θωνιάτης, Ζιώγας , Μπεκιρλάρι , Χατζησουλειμάν, Παπανικολάου, Βλαντιμίροφ, Μποιλής Μ. .

Α.Ε.Ρ.Α: Τσβετκόφσκι,  Μαλλιάκας,  Επιφάνης , Λαουδίκος, Νικολής,  Κατσαρής , Κανελλόπουλος,  Κασιώτης , Καντιμοίρης,  Μασάδο , Κιόττου.

8′ Κάθετη πάσα του Χατζησουλειμάν ο Παπανικολάου βρέθηκε απέναντι από τον Τσβετκόφσκι έκανε το σουτ με τον τερματοφύλακα του ΑΈΡΑ να αποκρούει.

17′ Κάθετη πάσα του Βλαντιμίροφ στον Μποιλή ο οποίος έκανε το σουτ στη κίνηση με τον Τσβετκόφσκι να διώχνει εντυπωσιακά στην δεξιά του γωνία.

26′ Δυνατό σουτ του Παπανικολάου η μπάλα πέρασε έξω από το αριστερό δοκάρι του Τσβετκόφσκι.

38′ Σέντρα του Καντιμοίρη από δεξιά,  κεφαλιά του Μασάδο η μπαλά πέρασε άουτ.

41′ Κάθετη πάσα του Παπανικολάου στον Θωνιάτη το σουτ του οποίου χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Τσβετκόφσκι.

Ημίχρονο

55′  Κάθετη πάσα του Παπανικολάου στον Χατζησουλειμάν που βρέθηκε απέναντι από τον Τσβετκόφσκι και πέρασε τη μπάλα από πάνω του για το 1-0.

60′ Δυνατό σουτ του Ζιώγα έδιωξε στην δεξιά του γωνία ο Τσβετκόφσκι.

62′ Σουτ του Μπεκιρλάρι μέσα από την περιοχή έδιωξε στην αριστερή του γωνία ο Τσβετκόφσκι.

70′ Αντεπίθεση για τον ΑΈΡΑ, ο Νικολής έκανε το σουτ με τον Μιαούδη να αποκρούει.

73′ Κάθετη πάσα του Παπανικολάου στον Μπεκιρλάρι που βρέθηκε απέναντι από τον Τσβετκόφσκι και τον πλάσαρε εύστοχα για το 2-0.

74′ Απέναντι από τον Μιαούδη ο Επιφάνης , έδιωξε ο τερματοφύλακας του Αντίμαχου.

80′ Παράλληλη πάσα του Μπεκιρλάρι στον Χατζησουλειμάν,  ο Κασιώτης τον ανέτρεψε με τον Φραγκιαδάκη να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Συνεσίου που έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Τσβετκόφσκι.

88′ Δυνατό σου του Μασάδο η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Τελικό

Γήπεδο Μασσάρων (13.00): Αστέρας Μασσάρων- ΑΕ Λέρου  7-0 Τελικό

14′ Μετά απο λάθος της άμυνας, ο Λευτέρης Πλαγγέτης έκλεψε την μπάλα και απέναντι απο τον τερματοφύλακα πλάσαρε άψογα για το 1-0

16′ Μπαλιά του Αλιάϊ στον Δεληγιάννη που έσκαψε την μπάλα στο τετ α τετ με τον αντίπαλο πορτιέρο για το 2-0

19′ Σουτ του Λευτέρη Πλαγγέτη έξω απο την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-0

26′ Βρήκε χώρο και έκανε το σουτ εξω απο την περιοχή ο Μεραμπελιώτης, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα απο το αριστερό δοκάρι

29′ Μπαλιά του Αλιάϊ στον Δεληγιάννη που πέρασε τον Κωστόπουλο και σε κενή εστί έγραψε το 4-0

31′ Σουτ του Πατσιαούρα έξω απο την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα για το 5-0

54′ Σουτ του Ζαφειρόπουλου μέσα απο την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι

65′ Ο νεαρός Σκούμβρος βρέθηκε απέναντι απο τον τερματοφύλακα και με πλασέ στην πρώτη του επαφή με την μπάλα έκανε το 6-0

69′ Απόκρουση του Μαρίνοφ στο πλασέ του Πέρου απο πλεονεκτική θέση

70′ Ατομική προσπαθεια του Λευτέρη Πλαγγέτη απο τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για το 7-0

80′ Υπήρξε μια μικρή αντιπαράθεση αναμεσα στον Λευτέρη Πλαγγέτη και παίκτες της ΑΕΛ. Εντός αγωνιστικού χώρου μπήκε και ο Γιώργος Πλαγγέτης που βρίσκονταν στον παγκο του Αστέρα, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να του βγάλει την κόκκινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου