Κινδυνεύει με “καμπάνα” ο ΟΦΗ

Σε μπελάδες φαίνεται πως βρίσκεται ο ΟΦΗ για όσαέγιναν στο ματς με τον Ιάλυσο (0-0), καθώς ο διαιτητής Διαμαντόπουλος έγραψε στο φύλλο αγώνα ότι παίκτες των φιλοξενούμενων χτυπήθηκαν από ανθρώπους των Κρητικών.

Συγκεκριμένα, στο φύλλο αγώνα γίνεται αναφορά για αποβολή του αναπληρωματικού παίκτη του ΟΦΗ, Δ. Ραπτάκη, στο ημίχρονο, επειδή “έδωσε μπουνιά στο πίσω μέρος του κεφαλιού του παίκτη του Ιάλυσου, Α. Αθανασίου”, για σφαλιάρα του φυσιοθεραπευτή των Κρητικών, Κ. Παππά, στον ίδιο παίκτη, αλλά και για κουτουλιά φροντιστή του ΟΦΗ στην μύτη του παίκτη του Ιάλυσου, Μ. Φυλακούρη, μετά τον αγώνα.

Επιπλέον, ο ρέφερι της αναμέτρησης γράφει ότι οπαδοί του ΟΦΗ πέταξαν πλαστικά ποτήρια στην αποστολή του Ιάλυσου χωρίς να τραυματίσουν κανέναν και διέκοψε για λίγα λεπτά τον αγώνα, προκειμένου να γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις.