Άνετα ο Ευκλής

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο Ευκλής επικράτησε άνετα με 4-1 του Διγενή στο γήπεδο του Αγίου Σούλα για τον β’ όμιλο της δεύτερης κατηγορίας.

Το 1-0 έγραψε στο 25′ με Μαντικός με σουτ και το σκορ του πρώτου μέρους ηταν 2-0 χάρις το τέρμα που σημείωσε στο 35ο λεπτό ο Γεωργαντάς.

Το ίδιο καλός ηταν ο Ευκλής και στην επανάληψη. Η ομάδα του Θρουμουλόπουλου έκανε το 3-0 με το σουτ του Λενιού στο 63′ και ο Γεωργαντας ε το δεύτερο γκολ του στο παιχνιδι ανεβασε τον δείκτη του σκορ στο 70ο λεπτό της συναντησης.

Απο την άσπρη βούλα ήρθε το γκολ τιμής με το συτχοσο χτύπημα πέναλτι του γκολκίπερ Μανωλάγκα στο 82ο λεπτό.

Διαιτησία: Γιαννουκάς, Σταυρoύλιας, Βουλγαράκης

Ευκλής: Σαμολαδάς, Κρομμύδας, Κορκίδας, Αγγελής Β.(76΄Διακοδημητρίου), Σφυράκης, Μαντικός, Σχοινάκης, Μπερετούλης, Λενιού (70΄Τομάζος),Θάνος, Γεωργαντάς (76΄Αγγελής)

Διγενής: Μανωλάγκας (85΄Μιχαλάκης), Ζαχαρίας, Νίκανδρος, Καργάκος, Κανάκης, Κυπριώτης, Θαρρενός, Γεωργαλλίδης (55΄Διακανθός), Παπαθανασίου,