Καταστροφικό επτάλεπτο έφερε την ήττα για τον Ιάλυσο

Κατώτερος των περιστάσεων εμφανίστηκε ο Ιάλυσος στην εκτός έδρας αναμέτρηση μς τον Ατρόμητο Πειραιά για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, καθώς οι τοξοβόλοι ηττήθηκαν με 2-1 και υποχώρησαν κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα του 4ου ομίλου.

Το ξεκίνημα της επανάληψης ηταν καταστροφικό για τους παίκτες του Γιώργου Σάββενα που δέχθηκαν δυο τερματα σε διάστημα επτά λεπτών και δεν μπόρεσαν απο εκείνο το σημείο και έπειτα να… επιστρέψουν στο ματς, αν και μείωσαν το σκορ.

Στο πρώτο μέρος ο Κλεάνθης Παπαδόπουλος με νέα εξαιρετική εμφάνιση είχε κρατήσει ανέπαφη την εστια του, αλλά οι Πειραιώτες ηταν καλύτεροι και αυτό φάνηκε στην επανάληψη.

Φάσεις και Γκολ:

19′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους, ο Σαμιώτης έκανε την πρωτη κεφάλια και ο Δανάσης με μια δεύτερη, ανάγκασε τον Παπαδόπουλο σε δύσκολη επέμβαση

22′ Σωτηρία προβολή του Φυλακουρη που έδιωξε την μπάλα πριν προλάβει ο Ευθυμιάδης να πλασάρει απο θέση τετ α τετ

24′ Σέντρα του Καμβύση, ο Φονσέκα κέρδισε την κεφαλιά και ο αντίπαλος πορτιέρο έδιωξε σε κόρνερ

33′ Δύσκολα απομάκρυνε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος το χτύπημα φάουλ του Σαμιώτη

35′ Σουτ του Ράπτη, απόκρουσε ο Παπαδόπουλος, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, βρήκε στο σωμα του και στην συνέχεια μπλόκαρε πανω στην γραμμή

39′ Μετά απο κόντρα σε σέντρα του Μαρινάκη, ο Ευθυμιάδης πήγε να επωφεληθει σε πλεονεκτική θέση και πρόλαβε τελευταία στιγμη να μπλοκαρει την μπάλα ο Παπαδόπουλος

46′ Σέντρα- σουτ του Ράπτη, απομάκρυνε πανω στην γραμμή ο Φυλακούρης, αλλά στην συνέχεια ο Παναγιωτόπουλος που έγινε αποδέκτης της μπάλας δέχθηκε το μαρκάρισμα απο τον Παπαδημήτρης εντός περιοχής και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Ο παθών εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0

52′ Σουτ του Δανάση εξω απο την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0

60′ Μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια την μπάλα ο τερματοφύλακας στο σουτ του Σπάρταλη

65′ Τρια σουτ απο Κόκκινη, Σπάρταλη και Χειμωνέττο απο πλευράς Ιαλσυου, στα οποία είπε “όχι” ο αντίπαλος πορτιέρο

72′ Σέντρα του Πλυγκου στον Φονσέκα, ο Βραζιλιανος απο θέση τετ α τετ πλάσαρε εύστοχα για το 2-1

72′ Λίγο πανω απο το οριζόντιο δοκάρι πέρασε το σουτ του Αντώνη Αθανασίου

80′ Επέμβαση του Παπαδόπουλου στο σουτ απο τον Παναγιωτόπουλο

Διαιτησία: Δημητρόπουλος, Σαββόγλου, Μανούρας

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Παπαδόπουλος, Κολιός (46′ Χριστόπουλος), Μαρινάκης, Σιγάλας, Φυσαράκης, Καψαλόποδας (57’΄Σενάϊ), Ράπτης, Σαμιώτης, Δανάσης, Παναγιωτόπουλος, Ευθυμιάδης (53′ Μπαλτζάκης)

ΙΑΛΥΣΟΣ:Παπαδόπουλος, Καμβύσης, Παπαδημήτρης, Κοκκίνης, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης (61′ Πλύγκος), Π. Αθανασίου (50′ Σπάρταλης), Φονσέκα, Α. Αθανασίου, Μαρίνου (61′ Χειμωνέττος)