Ιάλυσος- Τριγλία 2-1 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Την δεύτερη της βαθμολογίας Τριγλία Ραφήνας υποδέχεται σήμερα ο Ιάλυσος στο Οικονομίδειο για τον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και έχετε την δυνατότητα μέσω του fmtop.gr να ενημερωθείτε ζωντανά για την εξέλιξη του δύσκολου αγώνα που δίνουν οι τοξοβόλοι.

Αναλυτικά:

Οικονομίδειο Στάδιο (13.00): Ιάλυσος- Τριγλία Ραφήνας 2-1 Τελικό

4′ Σέντρα του Σταυλά από τα δεξιά και κεφαλιά του Αντώνη Αθανασίου που κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0

11′ Βρήκε χώρο και έκανε το σουτ ο Αντώνης Αθανασιου, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

14′ Απο την εκτέλεση κόρνερ του Καραδέμητρου, η μπαλα χτύπησε στο οριζόντιο δκάρι και απομάκρυνε η άμυνα του Ιάλυσου

22′ Ψηλά πάνω απο τα δοκάρια έφυγε η μπάλα από το σουτ του Σταυλά μέσα απο την περιοχή

32′ Έπειτα απο κακή απομάκρυνσης της άμυνας των φιλοξενουμένων, ο Σπάρταλης έκανε το σουτ απο τα όρια της περιοχής και έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ

37′ Απόκρουση του Παπαδόπουλου στο καλό σουτ απο τον Τσέπα

38′ Άστοχο πλασέ του Σπάρταλη απο πλεονεκτική θέση, μετά απο μπαλιά του Αντώνη Αθανασίου

Ημίχρονο

Έναρξη β’ μέρους

51′ Βγήκε γρήγορα ο Κλεάνθης Παπαδόπουλος και πρόλαβε τον Παπαδόπουλο της Τριγλίας στα όρια της περιοχής του

71′ Κούρσα απο τα αριστερά του Βασιλείου, έκανε την σέντρα την κατάλληλη στιγμή και ο Σαγανάς απο κοντά μέσα απο την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1

Διαμαρτυρήθηκαν για οφ σάϊντ οι παίκτες του Ιαλυσού για το γκολ της ισοφάρισης

80′ Άμεση απάντηση από τον Ιάλυσο. Λάθος απομάκρυνση της άμυνας των φιλοξενούμενων και ο Παφιάκης με σουτ σημείωσε το 2-1

88′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο, όταν ο Αντώνης Αθανασίου βρέθηκε απέναντι απο τον τερματοφύλακα, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ