Αγριεμένος Αρκούδας έκανε μια… χαψιά τον Απόλλωνα

Μπορεί να έχει υποβιβαστεί και μαθηματικά, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τον Ανταγόρα να πάρει τη νίκη με 3-0 επί του Απόλλωνα Απολλώνων στο Νέο Στάδιο Ανταγόρα για την 31η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries. Σε φοβερή κατάσταση βρέθηκε ο Αρκούδας που σημείωσε χατ- τρικ.

Ο Αρκούδας άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό και στην επανάληψη με δικά του τέρματα στο 60′ και το 76′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη για τους γηπεδούχους.

Από την μεριά τους οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν σε καλή μέρα, ενώ ζήτησαν στο 35′ πέναλτι για παράβαση πάνω στον Διακουράκη μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Διαιτησία: Δημαράκης, Φραγκιαδάκης, Πατσιαούρας

Ανταγόρας: Κονταντώνης, Λαζαρίδης, Μπάση, Αρβανίτης, Αποστολόπουλος, Ζώης, Τζώτζης, Τσιφτσίδης, Κατσαμούνδης (46’ Σχουλλής), Κουρζής, Αρκούδας

Απόλλων: Μακαρούνας, Σκούμπρος, Χατζηκυριάκος, Κυριακάκης, Γεωργίου (60’ Γεωργαλλής), Ισκάς, Λαθούρης, Λολάκης, Διακουράκης, Γιαννακόπουλος (80’ Κωνσταντάκης), Παπαχριστοδούλου