Ασταμάτητος ο Αστέρας Παστίδας

Ο ήδη πρωταθλητής Αστέρας επικράτησε με 4-1 του Εθνικού Αρχίπολης στο γήπεδο Παστίδας και συνεχίσει να προσφέρει ωραίο θέαμα και να φορτώνει γκολ τις αντίπαλες άμυνες.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Αποστολόπουλος για τους γηπεδούχους και το 1-0 ήταν το σκορ στο πρώτο 45λεπτο.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50′ ο Πάπα έγραψε το 2-0. Ο Βαρέλης στο 75′ μείωσε σε 2-1 και έβαλε στο ματς στον Εθνικό, αλλά Αμπελάς στο 77′ και Πάπα στο 80′ με το δεύτερο του γκολ στο παιχνίδι έγραψαν το τελικό 4-1.

Διαιτησία: Καραγιάννης, Διακοφιλιππής, Παπακωνσταντίνου

Αστέρας: Σαχινίδης, Λιαμής, Αυγενικού, Χαριτάκης (46΄Αμοιρόπουλος), Καρύδης, Συμεωνίδης, Καλαγρής, Κατσούλης (70′ Κανόμι), Πάπα, Πολυχρόνης (46′ Αμπελάς), Αποστολόπουλος

Εθνικός: Καρπαθάκης, Γιάννου, Μπέρδης, Κουφός, Μπόσινας (46′ Αφαντενός), Μαυριός, Χατζηνικόλας (46΄’ Κουτσουμπάρης), Μπέγκασι, Κρεκούκιας, Μανέττας, Βαρέλης