Εξάσφαιρος ο Ηρακλής Λάρδου με σούπερ Ευαγγελίδη

Άνω κάτω έκανε την άμυνα του Καλυμνιακού ο Στέφανος Ευαγγελίδης. Ο έμπειρος επιθετικός σκόραρε πέντε φορές και ο Ηρακλής Λάρδου πήρε τη νίκη με 6-0 στο γήπεδο Λάρδου σε αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries.

Με πέναλτι στο 10′ ο Ευαγγελίδης έγραψε το 1-0 και ακολούθησαν τα τέρματα του ίδιου παίκτη στο 15′, το 25′ και το 40′ που διαμόρφωσαν το 4-0 του πρώτου μέρους.

Ασταμάτητος ο στράϊκερ του Ηρακλή και στην επανάληψη, βρήκε δίχτυα για το 5-0 στο 60ο λεπτό. Μείωσε με το γκολ της τιμής ο Κλειδαράς στο 87′ και στο 90′ ο Καμμάς διαμόρφωσε το τελικό 6-1 σ’ ένα παιχνίδι μονόλογος των Λαρδιακών.

Διαιτησία: Καζάς, Στεφανάκης, Λάζος

Ηρακλής: Μηλιός, Πομπού, Καλοπήτας, Νικόλι, . Ευαγγελίδης, Σ. Ε. Ευαγγελίδης, Ζερβός, Παπαιωάννου, Ταγκάεβ (65′ Καμμάς), Μπενούρ, Ζουρούδης (46′ Διακολουκάς)

Καλυμνιακός: Κανέλλης, Σίμος (85′ Κλειδαράς), Καμπούρης, Φράγκος, Κουλιάς, Τσαγκάρης, Κλάψης, Γ. Τρικοίλης, Κ. Τρικοίλης, Κασιώτης, Κοκκινίδης