Πήρε το τρίποντο στο φινάλε ο Πολύστρατος

Με γκολ στο τελευταίο διάστημα του αγώνα με τον Άγιο Λουκά, ο Πολύστρατος επικράτησε με 2-1 στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο Λαέρμων.

Ο Χωρίτης στο 8′ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, ενώ η ομάδα από τ’ Αφάντου ισοφάρισε σε 1-1 στο 25ο λεπτό με τον Μπαρίκη και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Πίεσε η ομάδα των Λαέρμων και στο 85′ ο Χατζηκαλημέρης με απ’ ευθείας χτύπημα κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμόρφωσε το 2-1 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτησία: Βλάχος, Αναστασοπούλου, Μπέκας

Πολύστρατος: Ερνίκιολης, Αναστασιάδης, Πατούνας, Χατζηκαλημέρης, Πόλος, Μπακαρής, Χωρίτης, Παπακώστας, Χαριλάου, Χατζημιχαήλ, Κοιλιάς (59’ Γιώργου)

Άγιος Λουκάς: Γουργούλιας, Μοσχηδιού, Μακρυδημήτρης, Διακίδης, Καλογήρου, Μοσχούς, Ηλίας, Μπακίρης (59’ Λαουδίκος), Κανέλλος, Μπάλλα, Κυριαζής