“Καθάρισε” ο Λαουδίκος για ΑΕΡΑ

Τα δυο γκολ ππυ σημειωσε ο Λαουδικος στο ματς ΑΕΡΑ- Αστέρας Μασσάρων ήταν ικανά για να χαρίσουν τη νίκη με 2-1 στους γηπεδούχους.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (40′) ο Λαουδικος με σουτ απο μακρινή αποσταση έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη πίεσαν οι κυανόλευκοι, αλλα ο Λαουδικος χτύπησε και παλι, καθως στο 60′ έκανε το 2-0.

Το τελικο 2-1 διαμόρφωσε στο 75′ ο Πλαγγέτης και μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κατι.

ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Μαλλιάκας, Ροκάι, Κασιώτης, Παπαβασιλείου, Νικολής, Πλύγκος,Γιαννακάκης(85΄Κρητικός), Κιόττου,Λαουδίκος(67΄Κανελόπουλος), Καντιμοίρης(89΄Καντής)

Αστέρας: Μαρίνοβ, Μπάρτζος(68΄Λούπος Μ.), Κούτρης, Μπαϊρακτάρης (46΄Κρητικός), Αλιάι, Λαγοπάτης, Φωταράς, Μίρτσεφ, Σκουβρος(62΄Λούπος Ε.), Χατζημανώλης, Πλαγγέντης