Ιάλυσος- Τράχωνες (Ζωντανά) 3-0 Τελικό

Επιστρέφει στο Οικονομίδειο Στάδιο ο Ιάλυσος και συνεχίζει την προσπάθεια του για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος). Οι τοξοβόλοι αντιμετωπίζουν τους Τράχωνες Αλίμου και έχεται την δυνατότητα μέσω του fmtop.gr να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Αναλυτικά:

Οικονομίδειο (16.30): Ιάλυσος- Τράχωνες  3-0 Τελικό

Διαιτησία: Κορδολαίμης, Ντζουροπάνος, Καπρέτσος (Δυτ. Αττικής)

ΙΑΛΥΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Καμβύσης, Χειμωνέττος, Παπαδημήτρης, Φυλακούρης, Σαχίνης, Βολονάκης, Κορνελάτος, Πού γιος, Καρπαθάκης, Πλύγκος

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Μακρίδης, Παυλίδης, Κακούτης, Αφράτης, Κολλινιάτης, Ντόντης, Χρήστου, Πετούσης, Χακραμάς, Κοτσαδούρος, Ζάχι

Ξεκίνησε το ματς

10′ ο Ιάλυσος  έχει τον πλήρη έλεγχο, αντίθετα οι φιλοξενούμενοι παίζουν πολλή αμυντικά

13′  ο Καρπάθακης  σούταρε αουτ  για Ιάλυσο

18′ Ο Χειμωνέττος πλαγιοκοπησε από αριστερά, έκοψε την μπάλα στον επερχόμενο Πλύγκο πού πλασαρε λίγο εξω

28′ Ο Χειμωνεττος πέτυχε το γκολ με κεφαλιά, ωστόσο ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ πάνω στον αμυντικό

39′ Ο Πλύγκος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο

43′ Ο Καρπαθάκης με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή θα ανοίξει το σκορ 1-0

Ημίχρονο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

57′  Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, ο Χρήστου έκανε τη σέντρα σουτ σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

75′  ισορροπημένο το ματς στην επανάληψη με τον Ιάλυσο να έχει υπεροχή και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να χτυπήσουν με αντεπιθέσεις

86′ Σουτ του Κατσαδούρου , ψηλά άουτ

89′  Ο Σταυλάς έκανε τη σέντρα και ο Μαθιός με γυριστό έδωσε προβάδισμα δύο τερματων

90+1′ Ο Πλύγκος με ψηλοκρεμαστό πλασέ κάνει το 3-0  για το Ιάλυσο