Ιάλυσος- Τριγλία 2-1 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Ώρα ημιτελικού. Ο Ιάλυσος θέλει να κάνει το βήμα για τον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος και υποδέχεται την Τρίγλια Ραφήνας σε μια αναμέτρηση που μπορείτε να ενημερώνεστε ζωντανά για την εξέλιξη της.

Οικονομίδειο (16.30): Ιάλυσος- Τριγλία 2-1 Τελικό

*Θυμίζουμε πως η Τριγλία συμμετέχει στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, όπως και ο Ιάλυσος. Η ομάδα της Ραφήνας βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ πρόσφατα ηττήθηκε με 2-1 στο Οικονομίδειο. Η αναμέτρηση του πρώτου γύρου ανάμεσα στις δύο ομάδες είχε ολοκληρωθεί ισόπαλη 2-2

**Νοκ άουτ το παιχνίδι. Η νικήτρια ομάδα που θα αναδειχθεί είτε από την κανονική διάρκεια, είτε από την παράταση ή τα πέναλτι (αν χρειασθεί) θα πάρει το… εισιτήριο για τον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος

*** Δόξα Δράμας- Πύδνα Κίτρους είναι ο άλλος ημιτελικός απ’ όπου θα προκύψει η δεύτερη ομάδα του τελικού. Στις 7 Μαΐου θα διεξαχθεί ο μεγάλος τελικός σε έδρα που θα γίνει γνωστή τις προσεχείς ημέρες

Έναρξη του αγώνα

1′ Πρώτο σουτ στο ματς από τον Σπάρταλη, η μπάλα έφυγε άουτ

Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο και οι τοξοβόλοι δείχνουν διάθεση να πιάσουν από τον… λαιμό τον αντίπαλο τους. Πολύ επιθετικά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Σάββενα

Μετά από 10 λεπτά στο παιχνίδι δεν υπάρχει κάποια μεγάλη φάση. Το πάθος πάντως… ξεχειλίζει και από τις δύο πλευρές, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να σταματήσει το ματς για συστάσεις στους ποδοσφαιριστές

19′ Γκοοοολ! Κάθετη μπαλιά από τον Αντώνη Αθανασίου στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Σπάρταλης από τα όρια της περιοχής “κρέμασε” έξυπνα τον αντίπαλο πορτιέρο και έγραψε το 1-0

Έχει πάρει τα ηνία ο Ιάλυσος και πιέζει για δεύτερο τέρμα

*Στον άλλο ημιτελικό που διεξάγεται την ίδια ώρα στο Δημοτικό Στάδιο Δράμας, η τοπική Δόξα και η Πύδνα Κίτρους είναι ισόπαλες χωρίς τέρματα

26′ Μπαλιά του Παφιάκη στον Σπάρταλη που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ του είναι κακό και η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

38′ Σουτ του Καραδέμητρου, η μπάλα άουτ

39′ Επικίνδυνο γύρισμα του Σταυλά από τα δεξιά, δεν βρέθηκε κάποιος ποδοσφαιριστής του Ιάλυσου και έδιωξε η άμυνα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

*Ημίχρονο και στην Δράμα. Δόξα- Πύδνα 0-0 στον άλλον ημιτελικό

Έναρξη β’ ημιχρόνου

55′ Νέα συνεργασία Σπάρταλη- Σταυλά από τα δεξιά, ο δεύτερος έκανε το γύρισμα, αλλά και πάλι δεν βρέθηκε κανείς στην πορεία της μπάλας

61′ Σέντρα από τον Σιάννη, ο Παπαδόπουλος έκανε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ

73′ Εκτέλεση φάουλ από τον Μανδύλη, ο Λουτριώτης δεν έκανε καλή έξοδο και με κεφαλιά ο Μεϊμάρογλου ισοφάρισε σε 1-1

78′ Νεύρα στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Αποβλήθηκε ο προπονητής της Τριγλίας από τον πάγκο της ομάδας

84′ Τελευταία στιγμή ο Παπαδημήτρης πρόλαβε και έκοψε τον Παπαδόπουλο

Άνοιξε το ματς στα τελευταία λεπτά μετά την ισοφάριση της ομάδας από την Ραφήνα

Μπήκαμε στον έξτρα χρόνο των καθυστερήσεων

92′ Άουτ η μπάλα από το απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Αντώνη Αθανασίου

Τέλος του αγώνα. Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση

Έναρξη της παράτασης

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο πρώτο μέρος της παράτασης. Σε ορισμένες περιπτώσεις που πήγε να γίνει επικίνδυνη η Τριγλία, η άμυνα του Ιάλυσου λειτούργησε πολύ καλά και απομάκρυνε τον κίνδυνο

101′ Απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα στον Κοκκίνη για δυνατό μαρκάρισμα στον Κοκκίνη. Με δέκα ποδοσφαιριστές συνεχίζουν οι γηπεδούχοι

104′ Παραλίγο να γίνει η… ζημιά στην άμυνα του Ιάλυσου. Με κεφαλιά πήγε να απομακρύνει ο Αντώνης Αθανασίου, ωστόσο η μπάλα πήρε τροχιά προς τα πίσω και με υπερένταση ο Λουτριώτης απομάκρυνε σε κόρνερ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τις αριθμητικές ισσοροπίες να έχουν αλλάξει και τον Ιάλυσο να παίζει με παίκτη λιγότερο

Έναρξη β’ ημιχρόνου παράτασης

106′ Γκοοοοοοοοοολ! Εκτέλεση φάουλ από τον Αντώνη Αθανασίου, ο Φονσέκα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1

Πιέζει η Τριγλία που αγωνίζεται με παίκτη παραπάνω, προκειμένου να σκοράρει και να στείλει το ματς στην παράταση