Αποθέωση του επιθετικού ποδοσφαίρου με το… 46αρι του Γεωργαλλή

Με γκολ και θέαμα ολοκλήρωσε την σεζόν ο Κλεάνθης που επικράτησε με 6-4 του Καλυμνιακού για την 34η και τελευταία αγωνιστική, έχοντας σκόρερ των πέντε τερμάτων τον Αντώνη Γεωργαλλή που σταμάτησε στα 46!!!

Στο 3′ και το 30′ ο Γεωργαλλής εκμεταλλεύτηκε τις ασίστ από τον Πελέκη και σκόραρε δύο φορές, την πρώτη με πλασέ και την δεύτερη με κεφάλια.

Ο ίδιος παίκτης είχε σκοράρει ενδιάμεσα (12′) με ατομική προσπάθεια και σουτ, φτάνοντας στο χατ- τρικ σε χρόνο… dt.

Στο 32′ ο Κοκκινίδης μείωσε με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ σε 3-1, ωστόσο το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον δείκτη του σκορ στο 4-2, καθώς στο 35′ ο Γεωργαλλής πέτυχε καρέ τερμάτων και ο Κλειδαράς σκόραρε στο 42′ για λογαριασμό των Καλύμνιων.

Με την έναρξη της επανάληψης (47′) ο Αλεξανδρίδης σημειώσε το 5-2, ενω στο 55′ ο Κοκκινίδης μείωσε σε 5-3.

Ασίστ απο τον Αλεξανδρίδη και γκολ απο τον Γεωργαλλή στο 65′ για το 6-3, προτού ο Ζερβός με πέναλτι διαμορφώσει το εντυπωσιακό 6-4 στο 85ο λεπτό.

Διαιτησία: Ράδος, Δημητριάδης, Ράδος

Κλεάνθης: Ζώης (46′ Παπαγρηγορίου), Δαλκίδης (53′ Γιαννίκος), Γρηγοριάδης, Σαΐτης, Γιατσιάτσιος, Σκόρπος, Πελέκης, Γκούρι (60′ Φράγκος), Τζαβάρας, Αλεξανδρίδης, Γεωργαλλής

Καλυμνιακός: Έλληνας, Φράγκος, Χουρδάς, Τρικοίλης Σ., Τρικοίλης Κ., Κοκκινίδης, Ζερβός, Κλειδαράς, Στεργίου, Σίμος