Με τριάρα αποχαιρέτησε την σεζόν ο γηραιός

Το φινάλε της αγωνιστικής περιόδου βρήκε τον Διαγόρα να περνά άνετα από την έδρα του ΑΕΡΑ με σκορ 0-3. Με δέκα παίκτες απο νωρίς έμειναν οι γηπεδούχοι.

Μόλις στο 15′ ο Λαουδίκος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή για χτύπημα στον Πεταυράκη εκτός φάσης.

Ο γηραιός που είχε ξεκινήσει καλά και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 12′ με τον Χατζηφούντα, παίζοντας με παίκτη παραπάνω, εξακολουθούσε να έχει τον έλεγχο του αγώνα.

Πάντως μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, παρά τις ευκαιρίες που είχε, δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Τα πάντα άλλαξαν στην επανάληψη, καθως οι κυανέρυθροι εμφανίστηκαν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Στο 50′ ο Γκινής σέντραρε και ο Κιοσέογλου έκανε το 0-1, ενώ ενα λεπτό μετά (51′) απο την σέντρα του Χατζηφούντα και την κεφαλιά- πάσα του Τσαγκάρη, ο Καλημέρης έγραψε το 0-2 με νέα κοντινή κεφαλιά.

Λίγο πριν το φινάλε (86′), ο Γκινής με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτησία: Καραγιάννης, Σπάρταλης, Λάζος

ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Μαλλιάκας, Κατσαρής, Γιαννακάκης (89′ Κρητικός), Παπαβασιλείου, Νικολής (70′ Μίγκλης), Κιόττου, Κασιώτης, Κανελόπουλος (87′ Καντής), Πλύγκος, Λαουδίκος

Διαγόρας: Δαρζέντας, Φραντζής, Μπαούρης, Κιοσέογλου (85′ Βισβύκης), Γκινής, Χατζηφούντας, Καλημέρης, Μαριάς, Τσαγκάρης (79′ Κόρλος), Καρπαθάκης, Πεταυράκης (22΄λ. τρ.Καραγεωργίου)