Στην έδρα του πρωτοπόρου (ισόβαθμος με τον ΟΦΗ) Φωστήρα δοκιμάζεται ο Ιάλυσος για την 28η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του fmtop.gr την δοκιμασία των τοξοβόλων στον Ταύρο.

Ταύρος (17.00): Φωστήρας- Ιάλυσος 3-1 Τελικό

Έναρξη του αγώνα

4′ Ο Ντάφλας με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή του Ιάλυσου και πλάσαρε τον Παπαδόπουλο, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και έφυγε έξω

6′ Νέα ατομική προσπάθεια του Ντάφλα από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα και ο Όγκμποε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

10′ Σέντρα από τον Μανάλη, ο Όγκμποε πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

16′ Μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου στην κεφαλιά του Ζαγοριανού. Στην εξέλιξη της φάσης ο ίδιος παίκτης σούταρε άουτ

18′ Απάντηση του Ιάλυσου με τεράστια ευκαιρία. Από την κάθετη μπαλιά του Μαθιού, ο Σπάρταλης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, ωστόσο νικήθηκε από τον αντίπαλο πορτιέρο

20′ Τρομερή ατομική προσπάθεια από τον Μαθιό που μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ, αλλά ο Γιώρας απόκρουσε σωτήρια με τα πόδια

23′ Αντεπίθεση των γηπεδούχων. Ο Ταχματζίδης έκανε το επικίνδυνο γύρισμα μέσα στην περιοχή του Παπαδόπουλου και ο Όγκμποε τελείωσε σωστά την φάση για το 2-0

30′ Διπλή ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Σε πρώτη φάση ο τερματοφύλακας του Φωστήρα απόκρουσε το δυνατό σουτ του Σπάρταλη μέσα από την περιοχή και εν συνεχεία ο Παραράς απομάκρυνε πάνω στην γραμμή το σουτ του Χειμωνέττου

32′ Γκοοολ! Ο Μαθιός έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή και διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι, αφού η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυνόμενου. Από τα 11 βήματα ο Παντελής Αθανασίου ήταν εύστοχος και ο Ιάλυσος μείωσε σε 2-1

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη της επανάληψης στο γήπεδο Ταύρου

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου

67′ Σουτ του Καϊμακαμούδη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι

68′ Εκτέλεση φάουλ από τον Ντάλλα, ο Παραράς πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και “νίκησε” από κοντά τον Λουτριώτη για το 3-1

86′ Δεύτερη κίτρινη στον Χαλκιά που παρεμπόδισε την εκτέλεση πλαγίου από πλευράς Ιάλυσου. Εσκεμμένη η ενέργεια του ποδοσφαιριστή του Φωστήρα, προκειμένου να χάσει το επόμενο ματς και να είναι έτοιμος και “καθαρός” εν όψει του ντέρμπι ανόδου στο “Γεντί Κουλέ” με αντίπαλο τον ΟΦΗ για την τελευταία αγωνιστική. Με δέκα ποδοσφαιριστές οι γηπεδούχοι

87′ Για την ίδια ενέργεια με τον συμπαίκτη του αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Μανάλης και για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Με εννέα παίκτες συνεχίζει η ομάδα του Ταύρου

90′ Νέα αποβολή για τον Φωστήρα. Και ο Παραράς είδε την κόκκινη κάρτα που… ζητούσε. Με οκτώ παίκτες οι γηπεδούχοι

Τέλος του αγώνα

Φωστήρας: Γιώρας, Χαλκιάς, Μανάλης, Παραράς, Βελέτης, Μαγγίνας, Ταχματζίδης (46′ Καϊμακαμούδης), Ντάλλας, Όγκμποε, Ζαγοριανός (76′ Σκάρος), Ντάφλας

Iάλυσος: Παπαδόπουλος (55′ λ. τρ. Λουτριώτης), Σπάρταλης (53′ Σταυλάς), Χειμωνέττος, Παπαδημήτρης, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Φονσέκα, Αθανασίου Π., Αθανασίου Αντ. (31′ Καρπαθάκης), Μαθιός

Διαιτησία: Ρατσιάτος (Αθηνών), Παπανικολάου, Μπουτζοβίτης (Κορίνθου)