Πύδνα- Ιάλυσος 1-0 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Την ευκαιρία να σηκώσει την κούπα του κυπελλούχου ερασιτεχνών Ελλάδας έχει σήμερα ο Ιάλυσος που ως τυπικά φιλοξενούμενος αντιμετωπίζει την Πύδνα Κίτρους στον τελικό της διοργάνωσης. Παρακολουθήστε από το fmtop.gr την ζωντανή εξέλιξη του αγώνα που διεξάγεται στο γήπεδο Περιστερίου.

Δημοτικό Γήπεδο Περιστερίου (17.30): Πύδνα Κίτρους- Ιάλυσος 1-0 Τελικό

12′ Ακυρωθέν γκολ για τον Ιάλυσο. Κεφαλιά του Φυλακούρη στα δίχτυα από την εκτέλεση φάουλ του Α. Αθανασίου, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για οφ σάϊντ

19′ Σέντρα- σουτ από τον Παφιάκη, απομάκρυνε δύσκολα σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας

21′ Ανδράνεια στην άμυνα του Ιάλυσου, ο Μαρκάκης από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ

37′ Μπαλιά του Παφιάκη στον Σπάρταλη, το σουτ του οποίου έφυγε ελάχιστα άουτ

Ημίχρονο

Έναρξη β’ ημιχρόνου

48′ Με δύο προσπάθειες μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος το σουτ από τον Δήμα

52′ Δεύτερο ακυρωθέν τέρμα για τον Ιάλυσο. Αυτή την φορά ήταν ο Μαθιός που σκόραρε, αλλά υποδείχτηκε σε θέση οφ- σάϊντ

57′ Εκτέλεση φάουλ από τον Αντ. Αθανασίου, ο Φονσέκα έπιασε την κεφαλιά και ο τερματοφύλακας της Πύδνας απομάκρυνε σωτήρια

58′ Σουτ του Πετρουζέλλη από καλή θέση και μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου

71′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ από τον Αντ. Αθανασίου, ο Παπαδημήτρης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Φονσέκα αστόχησε με προβολή

82′ Δεν πρόλαβε με προβολή ο Σταυλάς να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από γύρισμα του Αντ. Αθανασίου

90′ Απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Ραφτόπουλου, η μπάλα στα δίχτυα και 1-0

ΙΑΛΥΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Φυλακούρης, Παπαδημήτρης, Παφιάκης, Κοκκίνης, Αθανασίου Α., Ρεκλείτης, Φονσέκα, Μαθιός, Μαρίνου (46′ Αθανασίου Π.), Σπάρταλης (75′ Σταυλάς)

ΠΙΔΝΑ: Αλυσανδράτος, Λαζαρίδης, Κόλα, Δημητρίου, Κωτσιόπουλος, Πετρουζέλλης, Παυλίδης (83′ Ραπτόπουλος), Δήμας, Μακράκης, Κυπαρίσσης (83′ Χάμος), Καμπλιώνης

Διαιτησία: Παππάς (Αθηνών), Λάμπρου (Αν. Αττικής), Ζησιμόπουλος (Πειραιά)

Τέταρτος: Αντιπαριώτης (Αν. Αττικής)

Παρατηρητής: Μπέρσης (Αρκαδίας)