“Ροπαλιές” στη Ψίνθο από τους Μαριτσενούς

Στην μοναδική φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο Ψίνθου, ο Ηρακλής Μαριτσών επικράτησε με 2-7 της τοπικής Δόξας.

Οι πράσινοι είχαν σε φοβερή ημέρα τον Τηλέμαχο Πάτρα που “αναστάτωσε” την αντίπαλη άμυνα.

Το πρώτο τέρμα επιτεύχθηκε στο 25ο λεπτό με τον πέναλτι του Κώστα Παπακωνσταντή, έπειτα από παράβαση που κέρδισε ο Πάττας.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ακολούθησε καταιγισμός τερμάτων.

Χατ-τρικ από τον Πάττα για το 0-4 και διπλή… απάντηση από τους βυσσινί για το 2-4 με τέρματα από τους Βασίλη Ορφανό και Κουνελλέ.

Με το σκορ στο 2-6 “έκλεισε” το πρώτο μέρος, αφού οι Μαριτσενοί πήραν και πάλι… αέρα δύο τερμάτων με σκόρερ τους Κούρο και Πάττα ξανά.

Έπεσε αισθητά ο ρυθμός στην επανάληψη και το τελικό 2-7 διαμορφώθηκε από τον νεαρό Μπάμπη Βασιλώττο.