Άνετος ο Διαγόρας και στην Παστίδα

Το 3Χ3 στα φιλικά του παιχνίδια μέχρι στιγμής έκανε ο Διαγόρας και μάλιστα σ’ ακόμα ένα ματς οι καυνέρυθροι πέτυχαν αρκετά γκολ. Ο “γηραιός” επιβλήθηκε με 0-4 του τοπικού Αστέρα στο γήπεδο Παστίδας και έδειξε πως βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση από πολύ νωρίς της σεζόν.

Στο 30ο λεπτό άνοιξε το σκορ η ομάδα της Ρόδου με “δράστη” τον Μαθιό που σκόραρε και στο τρίτο φιλικό της ομάδας του, ενώ ο Γεωργαλλής τον… ακολούθησε ξανά και σημείωσε με ωραίο σουτ του 0-2, πέντε λεπτά αργότερα.

Τα άλλα δύο τέρματα για την ομάδα του Ανδρέα Σταύρου επιτεύχθηκαν στο φινάλε του ματς. Με σουτ ο Τσαγγάρης στο 85′ έκανε από κοντά το 0-3 και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του και πιο ωραίο τέρμα στο ματς ο Αντώνης Γεωργαλλής που “κράμασε” στο 87′ τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Αστέρας: Ροδανάκης, Παγκράτης, Ισκάς, Χαριτάκης, Καρύδης, Συμεωνίδης, Φελεσάκης, Καλαγρής, Πάπα, Λολάκης, Παπαχριστοδούλου

Έπαιξαν και οι: Λιαμής, Αμπντουλάϊ, Ντέμας, Κονόμι, Αποστολάτος, Παπαμιχαήλ Μ., Παπαμιχαήλ Ρ. Κυρίτσης, Κορκίδας, Σιδηρόπουλος, Πίσκαπας

Διαγόρας: Κεφάλας, Πεταυράκης, Χειμωνέττος, Καλημέρης, Παπαδημήτρης, Αθανασίου Π., Αθανασίου Αντ., Κιοσέογλου, Μαρίνου, Μαθιός, Γεωργαλλής

Έπαιξαν και οι: Δαρζέντας, Πομπού, Γεωργιάδης, Τσαγγάρης, Σαρίκος, Κιουλτζής, Ευαγγέλου, Καματερός, Πετράς