Άγιος Ιερόθεος- Ιάλυσος (Ζωντανά) 3-0 Tελικό

Με κεκτημένη ταχύτητα μετά τη νίκη επί του Εθνικού, ο Ιάλυσος στοχεύει στο… ζευγάρωμα των επιτυχιών του και φιλοξενείται από τον Άγιο Ιερόθεο για την 3η αγωνιστική της Γ Εθνικής σε ένα ματς που μπορείτε μέσα απο το fmtop.gr να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη του.

Γήπεδο Ήφαιστου (16.00): Άγιος Ιερόθεος- Ιάλυσος  3-0  Tελικό

Διαιτησία: Βεργέτης, Τριανταφύλλου-Καματάκης (Αρκαδίας)

Οι συνθέσεις

Άγιος Ιερόθεος (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Ρουμπής, Μπιρμπίλι, Μανδύλης, Κωστούλας, Δάρρας, Καραμέρης, Γούλας, Σούφλας, Πανούσης, Θανόπουλος, Σαγανάς

Ιάλυσος (Γιώργος Σάβεννας): Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Κοκκίνης, Λίτσος, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παυλίδης, Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Δελαπόρτας, Καρπαθάκης

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

141112

1′  O  Χατζηφούντας βγήκε φάτσα με το τέρμα όμως ο Ρουμπής έδιωξε με τα πόδια.

10′  O Θανόπουλος πέρασε τους αμυντικούς του Ιάλυσου, επιχείρησε τη σέντρα βρήκε το Σαγανά ο οποίος προ κενής εστίας έγραψε το 1-0.

20′   Mε τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και να προηγούνται στο σκορ.

30′ Κόρνερ με τον Δελαπόρτα, ο Φυλακούρης θα προσπαθήσει να σκοράρει με τακουνάκι αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

34′ Σουτ του Πανούση από πλάγια  απεκρούει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

45′ Σουτ του Γούλα έξω από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος πέφτει στη γωνία του και μαζεύει την μπάλα.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

55′ Σέντρα του Μανδύλη αουτ

65′ Διπλή ευκαιρία με τον Αρχοντούλη και τον Γιαννόπουλο για τον Ιάλυσο

75′ Πέναλτι για τον Άγιο Ιερόθεο

Ο Γκοτσούλας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Τάσο Παυλίδη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σουφλάς που πέτυχε το 2-0

84′ Ο Γκουτσούλας τροφοδότησε τον Θανόπουλο που έκανε το κοντρόλ, σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για να γράψει το 3-0

90” Ο Σπάρταλης έφυγε μόνος του απέναντι από το Ρούμπη δεν έπιασε όμως το σουτ όπως θα ήθελε με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.