Ιάλυσος- Πανθηραϊκός (Ζωντανά) 2-1 Τελικό

Στο ντεμπούτο του Ηλία Φυντάντη, ο Ιάλυσος “ψάχνει” την δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος) απέναντι στον Πανθηραϊκό.

Παρακολουθήστε από το fmtop.gr την ζωντανή εξέλιξη του αγώνα από το Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού.

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (16.00): ΓΑΣ Ιάλυσος- Πανθηραϊκός  2-1 Τελικό

Διαιτητές: Κουντουριώτης, Οικονόμου, Πλάκας

Ιάλυσος (Ηλίας Φυντάνης): Παπαδόπυλος, Κοκκίνης, Λίτσος, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Παυλίδης, Δελαπόρτας, Αρχοντούλης

Πανθηραϊκός (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Πούρης, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης,,Μκρτσιάν, Λούκα, Φύτρος  Σαββίδης, Λαζαριδης, Μωραϊτης, Παπίτσας, Περιάλης

10 Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα  δέκα λεπτά χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

Παρών και οι Σάββας Ορφανίδης και Δημήτρης Γκάιδας στο γήπεδο

17΄ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ιάλυσο με τον Παφιάκη να σεντράρει από δεξιά και τον Δελαπόρτα να σουτάρει στην κίνηση άουτ

19΄ Απάντηση για τον Πανθηραϊκό με  Λαζαρίδη να μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, έκανε το γύρισμα και ο Ρεκλείτης άθελα του παραλίγο να πετύχει ένα εντυπωσιακό αυτογκολ

30΄ Aντεπίθεση του Πανθηραϊκού με τον Φύτρο να βρίσκει τον Περιάλη ο τελευταίος μπήκε στην περιοχή από δεξια , απέφυγε τον Κοκκινη και με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το 0-1

42′ Ο Παυλίδης έκανε σέντρα από τα δεξιά προς το πίσω δοκάρι όπου ο Αρχοντούλης έκανε σουτ με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει άουτ.

44′ ο Μωραϊτης έκανε ένα πολύ ισχυρό σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Παπαδόπουλος κατάφερε δύσκολα να πετάξει με το ένα χέρι τη μπάλα κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Δελαπόρτας εκτέλεσε προς το πίσβ δοκάρι όπου ο Φυλακούρης δέχθηκε σπρώξιμο και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι

45 Ρεκλειτης από τα 11 μέτρα έφερε το ματς στα ίσα σημαδεύοντας σωστά στην δεξιά γωνία

Hμίχρονο

51΄ Καλό σουτ του Περιάλη ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου

53′ ο Δελαπόρτας εκτέλεσε με σέντρα αλλά η μπάλα έφυγε με δύναμη άουτ

69΄ Κόρνερ του Δελαπόρτα, από τις κόντρες η μπάλα έφτασε στον Φυλακούρη που σούταρε για να αποκρουσει ο Πουρής και ο Χατζηφούντας από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1

93′ Κοκκινη  Φυλακούρης