Πρόκριση στ’ Απόλλωνα για τον Ευκλή

Νικηφόρα πέρασε από το γήπεδο Απολλώνων ο Ευκλής παίρνοντας την πρόκριση επί του τοπικού Απόλλωνα με σκορ 0-3 και πλέον οι πράσινοι θα αντιμετωπίσουν την Δόξα Ψίνθου στην δεύτερη φάση του κυπέλλου Δωδεκανήσου “Αυγουστίνος”.

Το σκορ για τους πράσινους άνοιξε με ωραίο σουτ στο 12ο λεπτό ο Χατζηκυριάκος και δέκα λεπτά αργότερα (22′) ο Λεννιού έκανε το 0-2, αφού λίγο νωρίτερα (20′) οι Απολλωνιστές “σπατάλησαν” μεγάλη ευκαιρία για να φέρουν το ματς στα ίσα.

Διαδικαστικού χαρακτήρα απέκτησε το δεύτερο μέρος αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν… αέρα δύο τερμάτων και το μόνο που άλλαξε ήταν η έκταση της νίκης του, καθώς ο Κώστας με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-3 για την ομάδα του.

Διαιτησία: Κυρίτσης, Βασιλείου, Πλάτσης

Απόλλων: Σεντονάς, Πονήρης, Διακοβασιλείου, Σταμπολής, Πέπας (46′ Γκαρής), Πετρίδης, Πλάτσης, Δάσσιος, Διακοβασιλείου Σ., Κωνσταντάκης, Μπαϊράμης (60′ Κυρήνης)

Ευκλής: Σαμολαδάς, Καλλιώρας, Χατζηκυριάκος, Λαθούρης, Βασβίκης (62′ Μαντικός), Λάος, Σχοινάκης, Λεννιού, Μπερετούλης, Παυλίδης (60′ Καραμανώλης), Γεωργαντάς