Ανατροπή στην επανάληψη για τον Άγιο Λουκά

Πετυχαίνοντας δύο γκολ στην επανάληψη, ο Άγιος Λουκάς ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και πήρε τη νίκη με 1-2 επί των Ιπποτών στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων για την πρεμιέρα της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος).

Το σκορ άνοιξε από τους γηπεδούχους όταν στο 30′ ο Σώτα με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη, αλλά στην επανάληψη οι Αφαντενοί είχαν άλλα… σχέδια.

Στο 65′ ο Λαουδίκος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με εξαιρετικό τελείωσε ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 73′ ο Γεννημαχλέλης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτησία: Βλάχος, Σαρρής, Τσιβίτης

Ιππότες: Φουκάρας , Κοκιαντώνης, Ζωάννου, Μαρίνος Μ. (70′ Τσάκε) Φωτάρας (85′ Μαρίνος Μιχ.), Αρέτογλου, Γκίνος, Εμίρογλου, Σώτας, Μινάϊ, Αλιαϊ (80′ Ζαγκόζης)

Άγιος Λουκάς: Γουργούλιας, Μακρυδημήτρης, Μοσχηδιού, Ηλίας, Καλογήρου , Λόγγος, Γενημαχλέλης, Διακίδης (60′ Χαμάλης), Μπάλλας, Μοσχούς, Λαουδίκος (78’ Χατζηγεωργίου)