Ρόδος- Ατσαλένιος 2-1 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Μετά την αλλαγή σελίδας, η Ρόδος παίζει για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό της και υποδέχεται τον Ατσαλένιο στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος).

Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την ζωντανή εξέλιξη του αγώνα από το Δημοτικό Στάδιο του νησιού μας.

Δημοτικό Στάδιο Ρόδου (15.30): Ρόδος- Ατσαλένιος 2-1 Τελικό

Έναρξη του αγώνα

Πέρασε το πρώτο 5λεπτο στο Δημοτικό Στάδιο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μπροστά από τις δύο εστίες

Πιο κινητική η Ρόδος στο ξεκίνημα, έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και ελέγχει το παιχνίδι αναζητώντας διαδρόμους για να απειλήσει τους Κρητικούς

6′ Μπλόκαρε εύκολα ο Πάππος το σουτ από τον Σταθόγλου

10′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Μετά το σουτ του Ευγενικού όπου η μπάλα αποκρούστηκε από τους αμυντικούς, αυτή έφτασε στον Τζιβίλογλου το σουτ του οποίου απομακρύνθηκε εκ νέου και στην συνέχεια ο Αμανατίδης πήρε το “ριμπάουντ” και από κοντά έγραψε το 1-0

16′ Γκολ! Ο Ρουμπάκης μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή με ωραία ενέργεια, η άμυνα της Ρόδου άργησε να “πέσει” πάνω του και ο έμπειρος παίκτης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

24′ Βρήκε χώρο ο Γεννιτσαρίδης μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων, σούταρε και η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

28′ Στην αγκαλιά του Γιαγκόζη σταμάτησε το σουτ του Αμανατίδη από καλή θέση

30′ Απέκρουσε σε κόρνερ ο Πάππος του σουτ από τον Σακλαμάκη

Συμπληρώθηκε το ημίωρο στο Δημοτικό Στάδιο. Η Ρόδος μπήκε καλύτερα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ, αλλά η άμεση ισοφάριση από την πλευρά των Κρητικών τους έδωσε ώθηση με αποτέλεσμα να απειλούν την εστία του Πάππου με μεγαλύτερη ευκολία

Έχει καταφέρει να ισορροπήσει η ομάδα του Σάββα Ορφανίδη, ωστόσο ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αισθητά και οι δύο ομάδες φαίνεται πως περιμένουν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στο α’ μέρος για να πάνε στ’ αποδυτήρια

45′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Εκτέλεση φάουλ από τον Ατματσίδη, ο Γιαγκόζης απέκρουσε και ο Ευγενικός στην επαναφορά με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 2-1

Ημίχρονο

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

49′ Στο οριζόντιο δοκάρι σταμάτησε η απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ατματσίδης

Μετά την ευκαιρία της Ρόδου να αυξήσει το προβάδισμα της δεν υπάρχει κάτι το αξιόλογο στο παιχνίδι παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων να πιέσουν, οι “πράσινοι” απομακρύνουν τους κινδύνους από την άμυνα τους

80′ Ψηλά πάνω από τα δοκάρια πέρασε η μπάλα στην απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μουτσάκη και δεν ανησύχησε τον Πάππο

90′ Ο Γιαγκόζης σταμάτησε τον Κουρούπη στο τετ α τετ έπειτα από αντεπίθεση της Ρόδου

Τελικό

Ρόδος: Πάππος, Κουρούπης, Καντιμοίρης, Τζιμογιάννης, Ανδρίκος, Τζιβίλογλου, Χατζηλιόντας, Κωνσταντίνου (85′ Νικήτας), Ευγενικός (46′ Στάτης), Ατματσίδης, Αμανατίδης (77′ Ιμεραλιλάϊ)

Ατσαλένιος: Γιαγκόζης, Καρβελάς, Βρεττός, Χαρίτος, Παπαδομιχελάκης, Χατζηανδρέου (52′ Γιαννόπουλος), Ρουμπάκης (50′ Πετράς), Σταθόγλου, Γαννιτσαρίδης, Μουτσάκης, Σακλαμάκης

Διαιτησία: Γαλάνης, Δουλγεράκης, Γκόντας (Ανατολικής Αττικής)