Άνοιξε… λογαριασμό ο Πολύστρατος

Τη νίκη με 1-2 επί των Ιπποτών στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων πανηγύρισε ο Πολύστρατος και μ’ αυτό τον τρόπο η ομάδα από τα Λάερμα απέκτησε τους πρώτους βαθμούς της στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος).

Όλα στην αναμέτρηση έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο και αφού στο 58′ ο Σώτα δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή και έτσι οι Ιππότες έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο 60′ ο Παπαβεργής με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-1 και πέντε λεπτά πριν το τέλος (85′) ο Παπακώστας με διπλή προσπάθεια σημείωσε το 0-2.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Παλιάς Πόλης ήταν να μειώσει στο 92ο λεπτό σε 1-2 με τον Καραγιάννη και αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Αυγενικού, Μπέκας, Τσιβίτης

Ιππότες: Φουκαράς, Κοκιαντώνης, Ζωάννου, Μαρίνος Μ., Σότα, Αρέτογλου, Εμίρογλου, Γκίνος, Αλιάι, Έλιος (73′ Ζαγκότσης), Καραγιάννης

Πολύστρατος: Δημητρίου, Καλλιώρας (57′ Γιώτας), Παπακώστας, Χατζηκαλημέρης, Πόλος, Μπακαρής, Αλαφάκης, Αποστολόπουλος, Παπαστεργής (81′ Κοιλιάς), Χατζημιχαήλ, Αναστασιάδης (46′ Αμοιρόπουλος)