Αφεντικό στο νησί η Σύμη

Μετά τον Ορφέα και ο Νηρέας… ήπιε το πικρό ποτήρι της ήττας στο γήπεδο Σύμης, καθώς η τοπική ομόνυμη ομάδα του νησιού επικράτησε με 2-1 των Κρεμαστενών στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής στην Β’ κατηγορία (α’ όμιλος).

Το δυνατό ξεκίνημα των Συμιακών ήταν αυτό που τους έδωσε το προβάδισμα, καθώς στο 10ο λεπτό ο Χατζηπέτρος έκανε το 1-0, ωστόσο άμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενούμενων που με τον Κοκκάρη ισοφάρισαν σε 1-1 στο 34ο λεπτό της συνάντησης.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να πάρουν το τρίποντο χάρις το τέρμα του Καραβαΐλη με κεφαλιά στο 80′ και έτσι έκαναν το 2Χ2 στο πρωτάθλημα.

Διαιτησία: Βλάχος, Βούλγαρη, Αναστασοπούλου

Σύμη: Τσαβαρής Ηλ., Τσαουσέλης, Χατζηπέτρος Ν., Καραγιάννης, Ζουρούδης, Στεφάνου, Τσίκκης, Χατζηπέτρος Μ. (88’ Λεβεντέρης Αλ.), Λεβεντέρης Π. (65’ Μπερζέστα), Καραβαίλης (82’ Χότζα), Ράπι

Νηρέας: Αξιώτης, Ζούρδης (65’ Ζερβός), Καρινός, Καρράς (70’ Παπαγεωργίου), Γουλίτσας, Στούρης, Μοσκιού, Σινάνι, Παπαγρηγορίου, Κοκκάρης, Ραπτόπουλος