“Καθάρισε” στην επανάληψη ο Ευκλής

Για ένα ημίχρονο ο Ευκλής τα βρήκε… σκούρα απέναντι στην άμυνα της Αναγέννησης Έμπωνας, ωστόσο στην επανάληψη η ομάδα της Σορωνής σκόραρε τρεις φορές και πήρε τη νίκη με 3-0 στην αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος).

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 65′ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπερετούλη, ενώ πέντε λεπτά πριν το τέλος (85′) ο Κώστας με προβολή και στην εκπνοή (90′) ο Χατζηκυριάκος με ωραίο σουτ διαμόρφωσαν το τελικό 3-0 στο γήπεδο του Αγίου Σουλά.

Διαιτησία: Παπακωνσταντίνου, Βασιλείου, Δημητριάδης

Ευκλής: Μακαρούνας Ι., Μακαρούνας Μ., Καλλιώρας (48’ λ.τρ. Καραμανώλης), Λαός, Χατζηκυριάκος, Σχοινάκης (6’ λ.τρ. Παυλίδης), Μπερετούλης, Λαθούρης, Λενιού (72’ Κώστας), Γεωργαντάς Κ., Κορκίδας

Αναγέννηση: Φλοσκάκης Π., Πεζουβανάκης (55’ Σιφωνιός), Τσαγκαράκης, Καρακόπουλος (6’ λ.τρ. Φλοσκάκης), Σφυράκης Ε., Κωνσταντάκης, Χατζηγιαννάκης, Γιασιράνης (70’ Σφυράκης), Κρομμύδας, Σακαρέλλης, Λογοθέτης