Ατσαλένιος- Ιάλυσος 4-3 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος) ο Ιάλυσος φιλοξενείται στην δύσκολη έδρα του Ατσαλένιου και το fmtop.gr σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα που δίνουν οι “τοξοβόλοι” στην Κρήτη.

Γήπεδο Ατσαλένιου (12.00): Ατσαλένιος- Ιάλυσος 4-3 Τελικό

Έναρξη του αγώνα

12′ Γκοοολ! Με τρομερό δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ο Ρεκλείτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-1

16′ Σωτήρια επέμβαση του Γιαγκόζη στο πλασέ του Σπάρταλη μέσα από την περιοχή

Εξαιρετικός στο ξεκίνημα ο Ιάλυσος είναι ο κυρίαρχος του αγώνα μέχρι στιγμής

25′ Γκολ! Από το σημείο του πέναλτι ο Τριανταφύλλου ισοφάρισε σε 1-1. Ο διαιτητής υπέδειξε την εσχάτη των ποινών για χέρι του Αρχοντούλη μέσα στην περιοχή

Κρίμα για την ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη, καθώς από μια ανύποπτη φάση δέχθηκε την ισοφάριση και ενώ ήταν αυτή που έλεγχε πλήρως το παιχνίδι μετά το γκολ του Ρεκλείτη και θα μπορούσε να είχε διπλασιάσει τις επιτυχίες της

27′ Γκολ! Μετά από λάθος του Φυλακούρη, ο Τριανταφύλλου πήρε την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα απέναντι από τον Χειμωνέττο για το 2-1

Έχασε την συγκέντρωση του για λίγα λεπτά η ομάδα του νησιού μας και το… πληρώνει πολύ ακριβά. Με δύο τέρματα ο Τριανταφύλλου έβαλε μπροστά στο σκορ το συγκρότημα του Ηρακλείου

30′ Δύσκολη επέμβαση με το ένα χέρι του γκολκίπερ του Ιάλυσου στο σουτ από τον Τριανταφύλλου που απείλησε με πλασέ να πετύχει χατ- τρικ μέσα σε λίγα λεπτά

38′ Τεράστια απόκρουση του Χειμωνέττου με τα πόδια στο πλασέ του Ρουμπάκη από θέση τετ α τετ

Εμφανώς επηρεασμένος ο Ιάλυσος μετά τα δύο γκολ που δέχθηκε. Οι Κρητικοί έχουν πάρει ψυχολογία και ήταν πολύ καλύτεροι στον αγώνα, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για τρίτο τέρμα

Πρέπει να ηρεμήσουν οι “τοξοβόλο” και να πάνε στ’ αποδυτήρια χωρίς να παραβιαστεί για τρίτη φορά η εστία τους

Ημίχρονο

Έναρξη της επανάληψης

47′ Γκολ! Με εντυπωσιακό μονοκόμματο σουτ ο Τριανταφύλλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1

Το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα για την ομάδα του νησιού μας που χάνει την… επαφή της με το σκορ

54′ Ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χειμωνέττου πέρασε το σουτ του Παπαδομιχελάκη από μακρινή απόσταση

67′ Γκοοολ! Με ωραία ενέργεια και φοβερό τελείωμα με σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ο Δελαπόρτας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και μείωσε σε 3-1

Ξαναμπαίνει στο παιχνίδι ο Ιάλυσος με την φοβερή ενέργεια από τον ηγέτη του και έχει αρκετό χρόνο για να διεκδικήσει κάτι από το σημερινό παιχνίδι

83′ Γκοοολ! Έπειτα από σέντρα του Διακουράκη, ο Βαλίτζο κέρδισε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-3

Τρομερός ο Ιάλυσος… επιστρέφει στο ματς και φτάνει στην ισοφάριση

92′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Χειμωνέττου στην εκτέλεση φάουλ από τον Τριανταφύλλου

94′ Γκολ! Μετά από την εκτέλεση φάουλ του Σταθόγλου, ο Χαρίτος πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-3