Στην Τήλο το τελευταίο “εισιτήριο”

Την πρόκριση στην 3η φάση του κυπέλλου Δωδεκανήσου “Αυγουστίνος” πήρε η Τήλος. Οι Τηλιακοί επικράτησαν εντός έδρας με 2-1 των Ιπποτών και πήραν το τελευταίο χρονικά “εισιτήριο” για την συνέχεια του θεσμού.

Το σκορ άνοιξε ο Αγκόλι στο 3ο λεπτό για τους γηπεδούχους, ωστόσο η απάντηση του συγκροτήματος από την Παλιά Πόλη ήταν άμεση αφού στο 17′ έγινε το 1-1 με σκόρερ τον Ζαγκότση.

Πριν το ημίχρονο (34′) και πάλι η ομάδα του γειτονικού νησιού πήρε κεφάλι στο σκορ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Αγκόλι και το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Διαιτησία: Διακοφιλιππής, Αυγενικού, Πλάτσης

Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ., Κωστίδης (67’ Φυλακούρης), Χριστοφής (70’ Βογιατζής), Φλέγκας, Σακελλάρης Η. (79’ Δανιήλ), Αγκόλι, Νικολής, Οικονόμου.

Ιππότες: Φουκάρας, Μαρίνος, Κουράνι, Ζωάννου, Μουστούκης, Τσάκε, Αρετόγλου, Γκίνος, Ζαγκότσης, Εμίρογλου, Σότα