Ηλυσιακός- Ρόδος 2-1 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Στο γήπεδο Ζωγράφου από τον Ηλυσιακός δοκιμάζεται η Ρόδος στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικός (4ος όμιλος).

Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα των “ελαφιών” σε μία δύσκολη έδρα.

Γήπεδο Ζωγράφου: Ηλυσιακός- Ρόδος  2-1 Τελικό

Διαιτησία: Ζαράφης, Αρμακόλλας, Μουτάφης (Κυκλάδων)

Ξεκίνησε ο αγώνας

Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι χωρίς σκορ. Αναζητούν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων

18′ Σέντρα του Χατζηλιόντα από τα αριστερά, ο Ατματζίδης έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση και η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τα ελάφια να ανοίξουν το σκορ

25′ Μετά από σέντρα του Ρώπα, ο Ιωάννου με προβολή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Πάππου για το 1-0

Άτυχη η Ρόδος, δέχεται το τέρμα στην πρώτη επικίνδυνη προσπάθεια των αντιπάλων τους

37′ Καταφανέστατη περίπτωση πέναλτι για την Ρόδο μετά από χέρι αμυνόμενου μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής κλείνει τα μάτια και λέει παίζεται

Τέλος ημιχρόνου

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Πιέζει στα πρώτα λεπτά της επανάληψης η ομάδα του Σάββα Ορφανίδη

60′ Μεγάλη επέμβαση του Κοντοπίδη στο εξαιρετικό σουτ από τον Κουρούπη

Η Ρόδος έχει κλείσει τον Ηλυσιακό στην περιοχή του και προσπαθεί να βρει τους διαδρόμους για να παραβιάσει την εστία του. Με μακρινά σουτ και στημένες μπάλες οι πράσινοι έχουν δημιουργήσει προβλήματα στον γκολκίπερ των γηπεδούχων που όμως αντέδρασε σωστά σε όλες τις περιπτώσεις

65′ Γκοοοολ!!! Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά του Τάντιτς, ο Κοντοπίδης έκανε λανθασμένη έξοδο και ο Καντιμοίρης με κεφαλιά στην κενή εστία έγραψε το 1-1

Η ομάδα του νησιού μας παίρνει αυτό που αξίζει βάση της εικόνας της και πλέον έχει αρκετό χρόνο μπροστά της για να κάνει την ανατροπή ενάντια σ’ έναν αντίπαλο που πέρα του γκολ δεν έχει απειλήσει καθόλου την εστία του Πάππου

68′ Τεράστια ευκαιρία για την Ρόδο. Ο Ευγενικός έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ και οι αμυντικοί του Ηλυσιακού απομάκρυναν την μπάλα πάνω στην γραμμή

71′ Ο Αμανατίδης έπεσε μέσα στην αντίπαλη περιοχή μετά από μαρκάρισμα αντίπαλου αμυντικού και ο διαιτητής είπε παίζεται, δείχνοντας παράλληλα την κίτρινη κάρτα στον επιθετικό της Ρόδου για θέατρο

77′ Τεράστια απόκρουση του Πάππου στην εξ επαφής κεφαλιά από τον Σαμιώτη

85′ Γύρισμα του Ρώπα από τα αριστερά μέσα από την περιοχή, ο Ιωάννου από κοντά μέσα από την μικρή περιοχή έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1

Κυρίαρχος η Ρόδος σ’ όλο το δεύτερο ημίχρονο, δέχθηκε και πάλι γκολ στην μοναδική απειλή των γηπεδούχων στην επανάληψη και όπως όλα δείχνουν θα μείνουν με άδεια χέρια παρότι άξιζε ακόμη και τη νίκη με βάση την απόδοση της

Στα τελευταία λεπτά η Ρόδος κέρδισε συνεχόμενα κόρνερ, αλλά δεν μπόρεσε να τα εκμεταλλευτεί