Μοιρασιά στην Κάρπαθο

Δεν υπήρξε νικητής στο γήπεδο Καρπάθου στην αναμέτρηση ανάμεσα στον τοπικό Ποσειδώνα και τον Κλεόβουλο. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 για την 13η αγωνιστική.

Καλύτερα πατούσαν στο ξεκίνημα οι γηπεδούχοι και κατάφεραν στο 13ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με το ωραίο διαγώνιο σουτ του Καραλή.

Προσπάθησαν να αντιδράσουν πριν το ημίχρονο οι Λινδιακοί, ωστόσο οι αντίπαλοι αμυντικοί είχαν κλείσει καλά τους διαδρόμους προς την εστία τους.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Δημήτρη Δογιάμα έγινε πιο επιθετική.

Στο 52′ ο Χαρίτος είχε σουτ στο δοκάρι, όπως και ο Αλέκος Κακλαμάνος στο 60ο λεπτό.

Στην αντεπίθεση ο Ποσειδών πήγε να τελειώσει το ματς, αλλά Χρυσανθής και δοκάρι σταμάτησαν τον Καραλή στο 72′.

Στα τελευταία λεπτά ο Κλεόβουλος πίεσε ακόμη περισσότερο και δικαιώθηκε, καθώς στο 78′ ο Αλέκος Κακλαμάνος… μίλησε και πάλι γράφοντας το τελικό 1-1.

Διαιτησία: Δουλγέρης, Μαυρουδής, Αντωνάς

Ποσειδών: Γαλάνης, Καζηλιέρης, Νασόπουλος Σπανός Γ., Κούτολο, Κουλάι, Καραλής, Καουκάκης (75΄ Χατζηκοντός), Σπανός Μ., Βασιλειώτης (57΄ Τσιαβέλης), Τσιπιζίδης

Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Κουκουτσέλας, Παπαοικονόμου, Κακλαμάνος Μ., Πιτσουρδάκης, Κωστάκης, Χαμιτάι Γαϊτάνος (83΄ Κολιάδης), Κωλιοκώστας, Κακλαμάνος Α., Χαρίτος (74΄ Κλημαντής)