“Καθάρισε” στο ξεκίνημα ο Κλεάνθης

Πετυχαίνοντας τρία τέρματα πολύ νωρίς στο ματς, ο Κλεάνθης δεν αντιμετώπισε πρόβλημα και επικράτησε με 4-2 του ΑΕΡΑ στο γήπεδο Παραδεισίου για την 13η αγωνιστική.

Το 1-0 έγινε στο 13′ με τον Λυριστή μετά από λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Γκινής από κοντά σημείωσε το 2-0. Το 3-0 έκανε Πλύγκος με την συμπλήρωση μισής ώρα αγώνα.

Πριν το ημίχρονο ο ΑΕΡΑ μείωσε σε 3-1 χάρις το αυτογκόλ του Μαριά στο 37′ και στο 56′ ο Τριχιάς έκανε το 3-2 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Τα πάντα τελείωσαν στο 65′ όταν ο Πελέκης με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Διαιτησία: Ατσικνούδας, Μπαχαρίδης, Τάσης

Κλεάνθης: Τσουρούτης, Μπαούρης (80΄ Φουσάτζια), Γιαννίκος, Κρομμύδας, Μαριάς, Ποζατζίδης, Γκινής, Πελέκης (85΄ Θάνος) Πλύγκος (70΄ Καρίκης), Αλεξανδρίδης, Λυριστής

ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Ροκάι, Γαργάλης, Μαλλιάκας, Δανάς, Συμεωνίδης, Νικολής (40΄ λ.τρ. Αθηναίου), Τριχιάς (58΄ Φιλιππάκος), Στεφανής (80΄ Καψαλάκης), Γιαννακάκης, Πλύγκος