“Πράσινο” το ντέρμπι του β’ ομίλου

Τη νίκη με 1-2 επί της Κύπρου πανηγύρισε ο Ευκλής για τον δεύτερο όμιλο της Β’ κατηγορίας. Οι πράσινοι ήταν πιο ουσιαστικοί και πήραν το τρίποντο και μάλιστα εκτός έδρας.

Καλύτερα μπήκαν στον αγώνα οι γηπεδούχοι, αλλά ο Χατζηκυριάκος με ωραίο μακρινό σουτ στο 25′ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τον Ευκλή.

Το 0-1 έμεινε στο ημίχρονο, ενώ στο 67′ ο Μπερετούλης έγραψε το 0-2 και στο 70′ η αποβολή του Μπομπούλη απλοποίησε ακόμη περισσότερα τα πράγματα για τους πράσινους που έπαιζαν και με παίκτη παραπάνω.

Η Κύπρος ωστόσο δεν τα παράταση, μείωσε σε 1-2 με τον Καραμπάντζο στο 72′ και πίεσε για την ισοφάριση χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.

Κύπρος: Πεστλίκης, Σκούμπρος, Παντελίδης, Μπομπούλης, Μπάρτζος, Βασιλείου, Καρπαθάκης (75’ Κιάρρι), Χιουσένι, Αγγελάκης, Ροδίτης (55’ Καραπάντζος), Νίκας

Ευκλής: Μακαρούνας Γ., Μακαρούνας Μ., Λαός, Χατζηκυριάκος, Μπερετούλης, Μαντικός (85’ Καλλιώρας), Λαθούρης, Γεωργαντάς, Καραμανώλης (67’ Σιαναβέλης), Σχοινάκης (55’ Λενιού), Κορκίδας