Άγιος Ιερόθεος- Ρόδος 1-0 Τελικό (Ζωντανά)

Καλό “ποδαρικό” για το 2017 θέλει να κάνει η Ρόδος που στο πρώτο της ματς για το νέο έτος φιλοξενείτε από τον Άγιο Ιερόθεο στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος). Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την ζωντανή εξέλιξη του δύσκολου εκτός έδρας παιχνιδιού για τα “ελάφια” στην πρωτεύουσα.

Δημοτικό Ηφαίστου (15.00): Άγιος Ιερόθεος- Ρόδος  1-0 Τελικό

92′ Φάουλ από δεξιά, ο Κυρίτσης έδιωξε με γροθιές, η μπάλα έφτασε στο Βολονάκη που σούταρε και είδε τον Κωστούλα να αποκρούει εκτός περιοχής με το χέρι. Φάουλ στο ημικύκλιο για τα ελάφια.  Συρτή εκτέλεση του Κουρούπη, πέρασε ελάχιστα από το δεξί δοκάρι του Κυρίτση.

Βρισκόμαστε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Η Ρόδος χρειάζεται ένα γκολ για να πάρει κάτι από το ματς

83′ Ο Σαγανάς στην αντεπίθεση πέρασε τον Ανδρίκο και πάσαρε στον Πανούση, το σουτ του οποίου έδιωξε στη γραμμή ο Κωνσταντίνου. Ο Κουτσούλας στην επαναφορά σούταρε άουτ.

72′ Ο Βολονάκης  κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο, το οποίο εκτελεί ο Χατζηλιόντας στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

49′ Εκτέλεση κόρνερ του Μιχαλόπουλου, η μπάλα στρώθηκε στο ημικύκλιο της περιοχής στον Κωστούλα, που σούταρε ψηλά άουτ.

ημίχρονο

44′ Φάουλ για τη Ρόδο σε καλό σημείο από αριστερά η εκτέλεση του Χατζηλιόντα δεν απειλεί

40′ Σέντρα από αριστερά του Κουρούπη στον Ιμεραλιλάι, ο οποίος ολομόναχος δεν καταφέρνει να τελειώσει τη φάση.

33′ Κάθετη του Μιζάνου στο Σαγανά, ο οποίος πλάσαρε  ο Ανδρίκος ακολούθησε τη φάση και έδιωξε  πάνω στη γραμμή. Έντονες διαμαρτυρίες των παικτών της Ρόδου για οφ-σάιντ στη συγκεκριμένη φάση.

30′ Μετά το εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο του Αγίου Ιερόθεου, ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αισθητά.

25′ Σουτ του Σαγανά εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

20′ Ο Άγιος Ιερόθεος έχει επιβάλει το ρυθμό του, έχοντας μάλιστα καταφέρει νωρίς στο ματς να προηγηθεί.

10΄Ο Θανόπουλος κάνει το “ένα δύο” με το Σούφλα και σουτάρει εκτός περιοχής ανοίγοντας το σκορ!

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Δέλχας (Εύβοιας), Σγουράκης (Πειραιά)

Συνθέσεις των ομάδων.

Άγιος Ιερόθεος: Κυρίτσης, Πολίτης, Μιχαλόπουλος, Κωστούλας, Μπιρμπίλης, Γούλας, Μπιζάνης, Καραμέρης, Σαγανάς, Σούφλας, Θανόπουλος

Ρόδος: Πάππος, Τζημογιάννης, Καντιμοίρης, Ανδρίκος, Νικήτας, Κουρούπης, Χατζηλιόντας, Τζιβίλογλου, Κωνσταντίνου, Ιμεραλιλάι, Στεφανίδης