“Καθάρισε” στο πρώτο μέρος ο Άγιος Λουκάς

Την εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του Πολυβώτη πήρε ο Άγιος Λουκάς στο εξ αναβολής ματς για την 8η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος).

Οι Αφαντενοί κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές στο πρώτο μέρος και επί της ουσίας “καθάρισαν” το τρίποντο, αφού στην επανάληψη άντεξαν στην πίεση των φιλοξενούμενων.

Το 1-0 σημείωσε ο Μπάλλα με ωραίο σουτ στο 17ο λεπτό, ενώ ο Σπανός με κοντινό πλασέ στο 40′ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη προσπάθησε περισσότερο το συγκρότημα της Νισύρου, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσουν στο 67′ με τον Φωτεινή στο 2-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Κυρίτσης, Τσοπανάλης, Λάζος

Άγιος Λουκάς: Γουργούλιας, Ηλίας, Μόσχους, Χατζαντώνης, Μοσχηδιού, Χαμάλης (55′ Μπακίρης), Σπανός (80′ Κρητικός), Μπάλλα, Λαουδίκος, Καλογήρου (90′ Μπακάλης), Λόγγος

Πολυβώτης: Ορσάρης, Καραγιάννης Δ., Χαρτοφύλλης Π., Χατζηνικολάου, Αδράχτας, Σφακιανός Ι., Φωτεινής, Καραγιάννης Γ., Σφακιανός Α., Χαρτοφύλλης Ν., Χασαπλαδάκης