Στα ημιτελικά με… περίπατο ο Διαγόρας

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, ο Διαγόρας επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Παστίδας και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του κυπέλλου Δωδεκανήσου “Αυγουστίνος”.

Στο 3ο λεπτό ο Κιοσέογλου εκτέλεσε φάουλ και ο Καλημέρης από κοντά έγραψε το 1-0 παρά τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για οφ σάιντ.

Στην συνέχεια ο Διαγόρας πίεσε για το δεύτερο τέρμα και αφού σπατάλησε σημαντικές ευκαιρίες, το σημείωσε ο Τσαγγάρης στο 35′ με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Μαρίνου.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Χατζηκοσμάς εκμεταλλεύτηκε την κάθετη μπαλιά του Μαθιού στο 62′ και με πλασέ έγραψε το 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Κιοσέογλου με διαγώνιο σουτ στο 72ο λεπτό.

Διαιτησία: Δουλγέρης, Τσέτσος, Καραγιάννης

Διαγόρας: Κεφάλας, Καλημέρης, Χειμωνέττος (70΄Κορλός), Αθανασίου Αντ., Πομπού, Μαθιός, Αθανασίου Π., Μαρίνου (60΄Χατζηκοσμάς), Κιοσέογλου (75΄Γεωργαλλής), Τσαγκάρης, Πεταυράκης

Αστερας: Ροδανάκης, Καρύδης, Ισκάς, Λυκομέτι, Χαριτάκης, Κυπριώτης, Φελεσάκης (65΄Κυρίτσης), Καλαγρής, Μπάρδης (72΄Αποστολάτος), Πάπα, Πολυχρόνης (36΄λ. τρ. Λολάκης)