“Καθάρισε” ο Καρπαθάκης για τον Ιάλυσο

Έχοντας σε πολύ καλή ημέρα τον Καρπαθάκη που σκόραρε δις, ο Ιάλυσος επικράτησε με 2-1 της ΙΝΚΑ στην αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι πήραν πιο εύκολα το τρίποντο απ’ ότι αποτυπώνεται στο τελικό σκορ, πετυχαίνοντας απο ενα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και δέχθηκαν το γκολ στις καθυστερήσεις όταν κρίθηκαν τα πάντα.

Φάσεις και γκολ:

9΄ Ο Σταυλάς μπήκε από δεξιά στην περιοχή, γύρισε στο ύψος του πέναλτυ και ο Γιάννης Καρπαθάκης με ψύχραιμο κοντρόλ και πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

18΄ Κάθετη μπαλια του Χατζηφούντα με τον Σπάρταλη να φευγει μονος απέναντι στον Βλαχάκη, ωστόσο ο έμπειρος επιθετικός προσπάθησε να αποφύγει τον τερματοφυλακα και πλάσαρε άστοχα στην εξωτερικής πλευρα των διχτύων

33΄ Μακρινή μπαλιά του Δελαπόρτα στον Παφιάκη που τσίμπησε την μπάλα στην πλάτη της άμυνας, αλλά αυτό πέρασε δίπλα από το αριστερο καθετο δοκάρι του Βλαχάκη

59΄ Κάθετη μπαλιά του Δελαπόρτα που βρήκε τον Χατζηφούντα σε θέση τετ  α τετ με τον Βλαχάκη, αλλά ο τερματοφυλακας του ΙΝΚΑ έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ. Μεγαλη ευκαιρια για το 2-0

65΄ Ο Δελαπόρτας σέντραρε από αριστερά στην περιοχη, η μπάλα έφτασε στον Σπάρταλη που έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει και να στρώνεται στον Καρπαθάκη που δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ

93΄ ο Βεστάκης έκανε το διαγώνιο σουτ με τον Τσίτα να σπρώχνει την μπάλα σε κενή εστία στα δίχτυα μειώνοντας έτσι σε 2-1.

ΙΑΛΥΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Σταυλάς (67΄ Αχείμαστος), Αρχοντούλης, Αλιατίδης, Φυλακούρης, Καρπαθάκης, Σπάρταλης (82΄ Χατζηπέτρος), Ρεκλείτης, Δελαπόρτας (71΄ Κρεκούκιας), Χατζηφούντας

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: Βλαχάκης, Κομπογεννητάκης (50΄ Γκουτσίδης), Δημήτρης, Καρβουνιάρης, Βουρβαχάκης, Ζντράβκοβιτς (76΄ Τσίτας), Τσικουδάκης (56΄ Κυτράκης), Ντεντάκης, Βεστάκης, Σουμπασάκης, Παληγεώργος