Σ-έξι Διαγόρας κόντρα στον Κλεόβουλο

Συνεχίζει ακάθεκτος τον… δρόμο του για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ο Διαγόρας, “συντρίβοντας” με 6-0 τον Κλεόβουλο στο εναρκτήριο ματς της 16ης αγωνιστικής.

Από κοντά ο Αντώνης Γεωργαλλής έκανε το 1-0 στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης και άνοιξε τον δρόμο της νίκης.

Δέκα λεπτά αργότερα (26’) ο Κιοσέογλου ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του και έγραψε το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 53′ ο Αντώνης Αθανασίου έκανε το 3-0 και λίγο αργότερα (59′) ο Γεωργαλλής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Ο Αντώνης Αθανασίου στο 70′ και ο Μαθιός με τέρμα στο 80′ διαμόρφωσαν το τελικό 6-0 στο Δημοτικό Στάδιο.

Διαιτησία: Ωραιόπουλος, Σαρρής, Καραγιάννης

Διαγόρας: Δαρζέντας, Καλημέρης, Χειμωνέττος, Παπαδημήτρης, Αθανασίου Αντ., Αθανασίου Π., Μαρίνου, Κιοσέογλου, Γεωργαλλής, Χατζηκοσμάς, Πεταυράκης

Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Κουκουτσέλας, Χαμιτάϊ, Κωστάκης, Κακλαμάνος Εμμ., Πιτσουρδάκης, Παπαοικονόμου, Τόμας, Κλημαντής, Κολιοκώστας, Χαρίτος