“Καθάρισε” από τ’ αποδυτήρια ο Φοίβος

Τη νίκη με 4-2 επί του Αστέρα Μασσάρων πέτυχε ο Φοίβος που σκόραρε τρεις φορές στο πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού!

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 στο 5′ με την απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Αξιώτη, ενώ ο σκόρερ πάσαρε στον Μόσχο που “βρηκε” τον Θεοδοσίου και ο τελευταίος με πλασέ σε κενή εστία έκανε το 2-0 στο 7ο λεπτό της συνάντησης.

Στο 15′ ο Αξιώτης με ωραίο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για την ομάδα του.

Τέσσερα λεπτά αργότερα (19′), ο Ορφανίδης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής σφύριξε το πέναλτι που… μετέτρεψε σε γκολ ο Χαλίλ Κιλασίν για το 3-1.

Ο Αστέρας πίεσε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και μείωσε στο 47′ σε 3-2 χάρις στο τέρμα του Μίρτσεφ.

Τα πάντα τελείωσαν στο 70′ όταν ο Θεοδοσίου βρέθηκε ανενόχλητος μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Διαιτησία: Κάζας, Τσέτσος, Βλάχος

Φοίβος: Τόππος, Μάτσης (55’ Γιαννακόπουλος), Ορφανίδης Σ., Φελεγκάκης, Παϊζάνος, Θεοδοσίου, Τσουβαλάς (65’ Καραγεωργίου), Αξιώτης (86’ Τρέχας), Παλάζης, Μόσχος, Ταφάνι.

Αστέρας: Καραγιάννης, Διονυσακόπουλος, Μαυριός (63’ Πλαγγέντης), Κιλασίν Χ., Κιλασίν Ε., Καλοπήτας, Μπαϊρακτάρης, Κώστας, Βασιλειάδης (76’ Κιλασίν Κ.), Μίρτσεβ (86’ Χατζημανώλης), Στογιανόφσκι.