Φιλί… ζωής από τον Χαλίλ Κιλασίν στον Αστέρα Μασσάρων

Χάρις το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χαλίλ Κιλασίν στο 88ο λεπτό, ο Αστέρας επικράτησε με 1-0 της Δόξας Καρδάμαινας στο γήπεδο Μασσάρων και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Στο πρώτο μέρος οι φάσεις ήταν ελάχιστες μπροστά από τις δύο εστίες, με κορυφαία όλων αυτή του 34′ όταν ο Μέμα έκανε σέντρα- σουτ και η μπάλα απομακρύνθηκε από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς είχε διαφορετική εικόνα και σ’ αυτό συντέλεσε η αγωνιστική άνοδος των γηπεδούχων.

Στο 48′ ο Μίρτσεφ είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ η πίεση των Μασσαρενών απέφερε καρπούς στο 88′ όταν ο Μίρτσεφ ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Γαννικουρή και ο Χαλίλ Κιλασίν ευχαρίστησε στο πέναλτι για το 1-0 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Παπαγιαννίδης, Μαυρουδής, Δουλγέρης

Αστέρας: Μήλιος, Διονυσακόπουλος, Κιλασίν Ε., Κιλασίν Χ., Καλοπήτας, Μπαϊρακτάρης, Κώστας, Λούπος (91′ Γρηγοριάδης), Βασιλειάδης (52′ Πλαγγέντης), Στογιανόφσκι (76′ Μαυριός), Μίρτσεφ

Δόξα: Γιακούμαρος, Χατζηπαναγιώτου, Χατζησεβαστός, Κουρζής Α., Κουρζής Ι., Λαμάι (90′ Χαντάκαρος), Μέμα, Γιαννικουρής, Οχτάρας (76′ Παντελής), Χατζηαντωνίου, Πης (85′ Τσίκνης)