Έβγαλε το… τόξο του στην Σαντορίνη ο Ιάλυσος

Το πρώτο του “διπλό” στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πανηγύρισε ο Ιάλυσος που πέρασε νικηφόρα με σκορ 0-2 από την Σαντορίνη στην αναμέτρηση κόντρα στον Πανθηραϊκό.

Οι “τοξοβόλοι” άνοιξαν το σκορ με το… καλημέρα, καθώς στο 3′ ο Δελαπόρτας με την ευφυΐα του έκανε το 0-1, βάζοντας την κόντρα στο διώξιμο αντιπάλου αμυντικού και η μπάλα κατέληξε στο πλεκτό.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (45′) ο Μπαρόζο βρέθηκε σε θέση βολής και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, αφού δεν άλλαξε κάτι στο δεύτερο ημίχρονο πάρα την πίεση των γηπεδούχων.

Διαιτησία: Ιωαννίδης, Χρηστάκος, Μπουμπογιατζόγλου (Πειραιά)

Πανθηραϊκός: Ζώντος, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Λούκα (80’ Παπίτσας), Μπομπονάκης, Μπακάλης (67’ Σαββίδης), Λαζαρίδης, Ζώνας, Γιόνδης, Κρίτσας (46’ Περιάλλης)

Ιάλυσος: Χειμωνέττος, Αχείμαστος, Αρχοντούλης, Φυλακούρης, Παφιάκης, Σπάρταλης (78’ Κρεκούκιας), Χατζηφούντας, Δελαπόρτας (60’ Παπασπύρος), Ρίκκα, Μπαρόζο (73’ Αλιατίδης), Καρπαθάκης