“Μεταμορφώθηκε” στην επανάληψη και πήρε τον βαθμό

Η ανούσια και… ακίνδυνη Ρόδος του πρώτου ημιχρόνου, “μεταμορφώθηκε” στην επανάληψη και πήρε τον βαθμό (1-1) στην αναμέτρηση του Δημοτικού Σταδίου κόντρα στον Ερμή Ζωνιανών.

Η ομάδα του Τερεζόπουλου πίεσε ασφικτικά τον αντίπαλο της στο δεύτερο μέρος και θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη.

15′ Κόρνερ από τον Πλούση, ο Ανυφαντάκης κέρδισε την κεφαλιά και έγραψε το 0-1

59′ Μπαλιά του Τορεζάνι στον Κωνσταντίνου που έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ με προβολή

64′ Μετά από λάθος διώξιμο του Κουμέντου, ο Μασάδο επιχείρησε το ψηλοκρεμαστό σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ

73′ Έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του Ερμή, ο Κωνσταντίνου έκανε το σουτ και ο Κόλλιας απέκρουσε σωτήρια

83′ Σέντρα του Κουρούπη, οι Ολιβέιρα και Στεφανίδης δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, καθώς ο Κόλλιας απομάκρυνε τον κίνδυνο

85′ Από μπαλιά του Χατζηλιόντα, ο Ευγενικός βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και πλάσαρε λίγο δίπλα από το δοκάρι

90′ Σε εκτέλεση φάουλ του Πιτταρά, η άμυνα του Ερμή ανδράνησε και ο Ολιβέιρα από κοντά έγραψε το 1-1

Διαιτησία: Κορδολαίμης (Δυτικής Αττικής), Λιαμπότης, Βαξεβανέλλης (Αθηνών)

Ρόδος: Κουμέντος, Τζημογιάννης, Ιμεραλιλάι, Κουρούπης, Καντιμοίρης, Κωνσταντίνου, Τορεζάνι (80′ Πιτταράς), Ολιβέϊρα, Τζιβίλογλου (70′ Ευγενικός), Στεφανίδης, Κασαπάκης (46′ Χατζηλιόντας)

Ερμής: Κόλλιας, Ταβλαδωράκης, Γεμιστός, Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Γιακουμάκης, Χατζηβασίλης (77′ Ρουμπάκης), Μασάδο, Τοπούζης, Ρόβας (61′ Σκουτέλης), Πλούσης (65′ Πουλάκης)