Σκόρπ(ος)ισε αισιοδοξία στα Μαριτσά

Με γκολ του Γιώργου Σκόρπου, ο Ηρακλής Μαριτσών επικράτησε με 1-0 του Αντίμαχου και ανέβηκε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν στις φάσεις που δημιούργησαν.

Ανέβασε την απόδοση του στην επανάληψη η ομάδα του Γιώργου Σαββιδάκη που κυνήγησε το γκολ και το πέτυχε στο 75ο λεπτό.

Μετά την σέντρα του Καρίκη, ο Τριχιάς έστρωσε την μπάλα στον Σκόρπο που με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Διαιτησία: Παπαγιαννίδης, Μαυρουδής, Αναστασοπούλου

Ηρακλής: Σκυλλάς, Τσούφιος, Λενιού, Καρίκης Γ του Σ, Παπακωνσταντής, Μπιγκό, Τσαλώλης (70΄ Βασιλώττος Ε), Σκόρπος, Καρίκης Γ του, Βασιλώττος Χ, Τριχιάς

Αντίμαχος : Μιχαλάκης, Ιωαννίδης, Μπεκιρλάρι (60’ λ.τ Συνεσίου), Σωτίρι, Καράλιαμης, Κόκκαλης, Κάρλος (70’ Κατσαρός), Χατζησουλεϊμάν, Βλαντιμίροφ, Πης, Μποϊλής