Μοιρασιά στο Παραδείσι

Από ένα γκολ και έναν βαθμό για Κλεάνθη και Άρη που έμειναν στο 1-1 σ’ ένα ματς που δεν είχε ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν ελεύθερα και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.

Πάντως τα πάντα κρίθηκαν μέσα σ’ ένα τρίλεπτο.

Το σκορ άνοιξε ο Μπαούρης στο 12′ με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ από πλάγια θέση στην απέναντι γωνία.

Η ισοφάριση ήταν άμεση για τους Αρχαγγελίτες που έφτασαν στο 1-1 στο 14ο λεπτό με το δυνατό σουτ του Μαρκόπουλου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, ο Μπαϊρακταρης αστόχησε από πλεονεκτική θέση στο 72′, ενώ στο 89′ ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι σε πέσιμο του Γιαννίκου μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Γκίκα.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για αυτή την απόφαση του διαιτητή που ωστόσο δεν τους… κόστισε, καθώς ο Βαρέλης απέκρουσε το πέναλτι του Γκινή.

Διαιτησία: Δουλγέρης, Λάζος, Σαρρής

Κλεάνθης: Καστανάκης, Καρίκης, Φωτεινής, Γιατσιάτσιος , Γιαννίκος (89΄λ. τρ. Καψαλάκης), Μπαούρης, Πελέκης (12΄λ. τρ. Ν. Κρομμύδας), Ποζατζίδης, Γκινής, Καλημέρης, Πλύγκος (76΄Θάνος)

Άρης: Βαρέλης, Γιαννιού, Σταμούλης, Ζαρκαδούλας (73΄λ. τρ. Σκυλλαράκης), Γκίκας, Συμεωνίδης, Κοντόγιαννος, Μάλλιος, Μπαϊρακτάρης, Μαρκόπουλος, Πατσιαούρας