Αρκετό το… εκρηκτικό ξεκίνημα για τον Φοίβο

Τη νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Παστίδας πήρε ο Φοίβος χάρις σ’ ένα τέρμα που σημείωσε νωρίς στο ματς ο Μόσχος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και βρήκαν τον δρόμο προς στα δίχτυα στο 4ο λεπτό, όταν ο Αξιώτης έκανε την μπαλιά στον Μόσχο και ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Στην συνέχεια οι Κρεμαστενοί είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να “κλειδώσουν” το ματς, αλλά οι επιθετικοί του τα… χαλούσαν στην τελική προσπάθεια.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης (49′) ο Αστέρας απείλησε με τον Πολύχρονη που σούταρε ελάχιστα άουτ, ενώ ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε στο 89′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Διαιτησία: Ατσικνούδας, Ορφανός, Μπερδεμπές

Φοίβος: Μουστάκας, Μάτσης (68΄Ντόστι), Ορφανίδης Σ., Φελεγκάκης, Παϊζάνος, Τσουβαλάς (62΄Τρέχας), Καραγεωργίου, Αξιώτης, Παλάζης (84΄Κογιάσι), Μόσχος, Ορφανίδης Ν.

Αστέρας Π: Παπαμιχαήλ Ρ-Κ, Καρύδης (6΄λ.τ. Λικομέτι), Ισκάς, Χαριτάκης, Φελεσάκης (27΄λ.τ. Παγκράτης), Κυπριώτης, Καλαγρής (87΄Αποστολάτος), Μπάρδης, Λολάκης, Στεργιόπουλος, Πολυχρόνης