“Πράσινο” τρίποντο με… βολίδα Δημητριάδη

Ένα εντυπωσιακό γκολ του Δημητριάδη δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ανάμεσα στην Ρόδο και την Τριγλία, χάρισε τη νίκη με 1-0 στα ελάφια.

Οι πράσινοι ξεκίνησαν δυνατά και από το ξεκίνημα του αγώνα έδειξαν τις… προθέσεις τους.

Τα σουτ του Κωνσταντίνου στο 9′ και του Χατζηλιόντα στο 11′ δεν βρήκαν στόχο, ενώ στο 27′ και πάλι ο Χατζηλιόντας έχασε μοναδική ευκαιρία όταν σούταρε άουτ από κοντινή απόσταση.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης και πάλι η Ρόδος πίεσε και στο 47′ ο Στεφανίδης έκανε την προβολή που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Τελικά την λύση έδωσε ο Δημητριάδης στο 80′ όταν με φοβερό σουτ από τα τριάντα περίπου μέτρα έκανε το 1-0 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Διαιτησία: Κατοίκος, Νιδριώτης, Κολιάκος

Ρόδος: Κουμέντος, Τζιμογιάννης, Καντιμοίρης, Δημητριάδης (83’ λ.τρ. Τζιβίλογλου), Κωνσταντίνου, Ιμεραλιλαϊ, Χατζηλιόντας, Κουρούπης, Στεφανίδης, Ευγενικός (61’ Αμανατίδης), Πιτταράς (75’ Τορεζάνι)

Τριγλία: Δήμιζας, Καμβύσης, Κωτσαλάς, Μακρής, Μαντζώρος, Παπασάββας, Καρβουνίδης (83’ Τζάθας), Κότσι (75’ Παπαδόπουλος), Ποτουρίδης, Καλογιάννης (66’ Τσεβάς), Νικολόπουλος