“Άλωσε” τα Μαριτσά με Μάλλιο

Ένα γκολ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου που σημείωσε ο Κώστας Μάλλιος, έκρινε την αναμέτρηση στο γήπεδο Μαριτσών και χάρισε τη νίκη με 1-0 στον Άρη Αρχάγγελου.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να καίγονταν περισσότερο για τους βαθμούς, αλλά οι κιτρινόμαυροι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν την εστία του Σαββιδάκη.

Μάλιστα στο 25′ ο Πατσιαούρας έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Θοδωρή γύρισε τη μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Μάλλιος με δυνατό σουτ έκανε 0-1.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο Ηρακλής πίεσε για την ισοφάριση, όπως και στην επανάληψη ωστόσο δεν τα κατάφερε, ενώ του ακυρώθηκε τέρμα στο 88′ για οφ σάιντ.

Διαιτησία: Σπάρταλης, Σταυρούλιας, Μοσχάτος

Ηρακλής: Σαββιδάκης Α., Λενιού, Τσούφιος, Σαχίνης, Παπακωσταντής, Μπιλλιάς, Μπιγκό (75΄Ανδριόπουλος), Βασιλώττος Χ. (63΄Τσαλώλης), Καρίκης (75΄Κούρος), Σκόρπος, Τριχιάς.

Άρης: Βαρέλης , Θοδωρή (71΄Παρδαλός), Γιαννούλης, Κουτσουμπάρης, Γκίκας, Συμεωνίδης, Κοντόγιαννος, Πατσιαούρας (85΄Μπαρμπαντώνης), Μάλλιος, Μπαϊρακτάρης (90΄Χαρτερός), Κοτσίκος