Χαρούμενα… γενέθλια για τον Διαγόρα

Ανήμερα της επετείου για την συμπλήρωση 112 χρόνων, ο Διαγόρας επικράτησε με 3-0 του Ηρακλή Μαριτσών και… κέρασε για τα γενέθλια του.

Στο Δημοτικό Στάδιο, ο γηραιός καθάρισε το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο και γενικά η ομάδα του Ανδρέα Σταύρου έπαιξε όσο χρειάζονταν για να φτάσει στη νίκη.

Το 1-0 έγινε στο 25′ όταν ο Μαρίνου εκμεταλλεύτηκε την κάθετη μπαλιά του Αντώνη Αθανασίου και πλάσαρε εύστοχα απέναντι από τον αντίπαλο πορτιέρο.

Δέκα λεπτά αργότερα (35′) ο Τσαγγάρης έκανε φοβερή ατομική προσπάθεια και με δυνατό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0, ενώ στο 45′ ο Μαθιός σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Νωρίς στην επανάληψη (52′) ο Χατζηκοσμάς “σέρβιρε” στον Μαθιό που με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτησία Παπαβασιλείου, Μπέκας, Καραγιάννης

Διαγόρας: Κεφάλας, Χειμωνέττος, Παπαδημήτρης, Πομπού, Αθανασίου Π., Χατζηκοσμάς (84′ Καματερός), Μαρίνου (87′ Κρίκης), Μαθιός (78′ Σακελλάρης), Τσαγκάρης, Φλεβάρης, Κόρλος

Ηρακλής: Σαββιδάκης, Τσούφιος, Σαχίνης (79′ Μπιγκό), Λενιού, Παπακωνσταντής, Αδρεόπουλος, Μπιλιάς, Πετρίδενας, Τσαλώλης, Βασιλώττος Ε (80′ Σκόρπος), Βασιλώττος Χ. (75′ Κούρος)